Ogłoszenia duszpasterskie – 3.04.2022 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

3.04.2022 r.
V Niedziela Wielkiego Postu

W naszych modlitwach polecajmy naród Ukraiński prosząc o pokój.

 1. Dziś – V Niedziela Wielkiego Postu;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 5;
  • zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie;
  • niedziela adoracyjna;
  • przed kościołem Szkoła Katolicka prowadzi kiermasz ozdób wielkanocnych.
 1. Jutro wspomnienie św. Izydora, biskupa i Doktora Kościoła.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Wincentego Ferreriusza, kapłana;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środę początek parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych, które poprowadzi Rafał Cudziło – szczegółowy program jest wywieszony na afiszu; Rekolekcje potrwają do soboty;
  • o 1700 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
  • o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • o 1800 Msza św. z nauką dla wszystkich na rozpoczęcie rekolekcji. Po Mszy św. spotkanie dla mężczyzn. Dokładny plan rekolekcji znajduję na drzwiach kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 1. W czwartek – o 1700 spotkanie Posłańców Dobroci w sali parafialnej;
  • Msze św. z nauką rekolekcyjną o 800, 1500 i 1800;
  • po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla niewiast;
  • po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie młodzieży z klas 8 w kościele.
 1. W piątekMsze św. z nauką rekolekcyjną o 800, 1500 i 1800;
  • Droga Krzyżowa po Mszy św. o 800, dla dzieci o godz. 1630;
  • 1800 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa ulicami osiedla – nasz udział w tej Drodze Krzyżowej zaakcentujmy przynosząc w ręku krzyż wiszący na ścianie mieszkania – do uczestnictwa zapraszamy także młodzież.
 1. W sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o 800, 1500 i 1800;
  • po Mszy św. o godz. 1500 spotkanie ze wspólnotami istniejącymi przy naszej parafii;
  • po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla młodzieży.
 1. W przyszłą niedzielęzwaną Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jest to czas bezpośredniego przygotowania się do przeżycia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  • Światowy Dzień Młodzieży oraz Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Misjonarzy. Młodzież w tym dniu zaproszona jest do Sandomierza. Tam na rynku miasta na 1000 będzie modlitwa i poświęcenie palm, a następnie wyruszy procesja z palmami;
  • o 1045 w naszej parafii przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego początek uroczystej procesji do kościoła – o godz. 1130 centralna uroczystość Niedzieli Palmowej;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 6;
  • modlitwa Bractwa Wieczystej Adoracji;
  • o 2000 spektakl Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży przygotowany przez Ks. Pawła Piędzio. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 1. Odwiedziny chorych z racji Świat Wielkanocnych będą 11 kwietnia w Wielki Poniedziałek. Kapłani odwiedzą tych do których przychodzą w I sobotę miesiąca i tych którzy z racji Świąt zostaną dodatkowo zgłoszeni w zakrystii. Odwiedziny rozpoczną się od 900
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Na zewnątrz kościoła trwają prace przy układaniu kostki brukowej od strony wejścia do przedszkola. Przejście jest zamknięte, dlatego proszę korzystać z wejścia przez ogród Maryjny.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w czwartek w świetlicy od godz. 1600 do 1800.
 1. Świetlica Środowiskowa działająca przy naszej parafii organizuję kolonię letnią do Zakopanego w dniach od 23 do 29 lipca. Zapisy i dodatkowe informację w Świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1800.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy Marii Dąbrowskiej 1 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 22 m. 45-66.
  • jutro – blok nr 24 m. 1-22.
  • we wtorek – blok nr 24 m. 23-44.
  • w środę blok nr 24 m. 45-66.
  • w czwartek – blok nr 27.
  • w sobotę – blok nr 29.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, błogosławionego czasu przeżywania Wielkiego Postu, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice życzymy wstawiennictwa świętych Patronów.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img