Ogłoszenia duszpasterskie – 23.07.2023 r. – XVI Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieli by rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 6, możliwy jest także kontakt telefoniczny (511-413-002) bądź mailowy.
 1. DziśXVI Niedziela Zwykła – początek XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem: Z Kościołem na misyjnych drogach. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, modlimy się w intencji wszystkich kierowców aby bezpiecznie dotarli do celu i służyli innym. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji do puszek będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy, które organizuje MIVA Polska. Przy poświęceniu prosimy o przyjęcie obrazka z modlitwą kierowcy;
  • na Mszy św. o godz. 1300 Piotr Żurawski, który otrzymał święcenia kapłańskie 19 czerwca br. i został skierowany do naszej parafii jako wikariusz, udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • modlitwa Wspólnoty św. Ojca Pio;
  • wspomnienie św. Brygidy, patronki Europy.
 1. Jutro – wspomnienie św. Kingi, patronki Policji;
  • wyjątkowo jutro, a nie w ostatni poniedziałek miesiąca lipca, dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Jakuba Apostoła;
  • z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa – na Mszy św. o  1800 modlitwą wdzięczności otoczymy Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza i solenizantów.
 1. W środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP – z tej okazji modlitwą będziemy obejmowali wszystkich rodziców i starszych;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej.
 1. W piątek – wspomnienie św. Szarbela, kapłana.
 1. W sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza;
  • po Mszy św. o 800 na swój pątniczy szlak wyrusza XXVII Pielgrzymka Biegowa z Tarnobrzega na Jasną Górę. W tej pielgrzymce bierze udział 60 biegaczy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji.
 1. W przyszłą niedzielę – XVII Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i Doktora Kościoła.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Elizy Orzeszkowej:
  • dziś – blok nr 2 kl. 5 i 6.
  • jutro – blok nr 2 kl. 7 i 8.
  • we wtorek – blok nr 3 kl. 1 i 2.
  • w środę – blok nr 4 kl. 1 i 2.
  • w czwartek – blok nr 4 kl. 3 i 4.
  • w piątek – blok nr 4 kl. 5 i 6.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 71 i 73. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 1800 w parafii św. Barbary rozpocznie się spotkanie dla pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z tarnobrzeskiej grupy św. Barbary oraz tych pielgrzymów, którzy uczestniczyć będą w jednodniowym pielgrzymowaniu. Program tej sztafetowej pielgrzymki wygląda następująco: wyjazd autokarem o godz. 700 z Tarnobrzega do Wiśniowej na Mszę św. o godz. 830, następnie pielgrzymowanie z grupą i popołudniu przejazd do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Po Apelu powrót do Tarnobrzegu. Informujemy, również, że w piątek 4 sierpnia planowany jest w naszej parafii nocleg jednej z grup pielgrzymkowych, dlatego prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Chętni do przyjęcia pielgrzymów, proszeni są o zapisanie swego adresu na listę w zakrystii.
 1. W trosce o zdrowie Fundacja SOS Życie z Mielca i Prezydent Miasta Tarnobrzega zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w dniach 26 lipca – 18 sierpnia 2023 r. na Placu Bartosza Głowackiego. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miasta.
 1. W niedzielę 6 sierpnia odbędzie się w Zawichoście Diecezjalne Spotkanie Młodych w łączności ze ŚDM w Lizbonie. Zachęcamy młodych do udziału w tym spotkaniu i prosimy o zabranie i wypełnienie deklaracji zgłoszeniowych.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 1. Naszym Parafianom i Gościom, przebywającym na wakacjach – życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku oraz szczęśliwego powrotu.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img