Ogłoszenia duszpasterskie – 16.07.2023 r. – XV Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieli by rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 6, możliwy jest także kontakt telefoniczny (511-413-002) bądź mailowy.
 1. DziśXV Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne z modlitwą za zmarłych parafian z racji III Niedzieli Miesiąca;
  • modlitwa Bractwa Szkaplerza Świętego;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej modlić się będziemy w intencji pokoju na świecie;
  • wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
 1. W środę o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartekwspomnienie bł. Czesława – za Jego wstawiennictwem będziemy błagać za naszymi siostrami i braćmi, którzy znaleźli się w szponach zgubnych nałogów i zagubili skarb wiary świętej;
  • parafialny dzień modlitwy o jedność.
 1. W piątek – wspomnienie św. Wawrzyńca, kapłana i Doktora Kościoła.
 1. W sobotę święto św. Marii Magdaleny;
  • odpust parafialny w parafii św. Marii Magdaleny w Miechocinie.
 1. W przyszłą niedzielę – XV Niedziela Zwykła;
  • Msza św. Prymicyjna Ks. Piotra Zurawskiego o godz. 1300 . Serdecznie zapraszamy
  • początek XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach” . Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców aby bezpiecznie dotarli do celu i służyli innym. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem. Zebrane ofiary do puszki po każdej Mszy św., będą przekazane na pomoc misjonarzom. Przy poświęceniu prosimy o przyjęcie obrazka z modlitwą kierowcy;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • modlitwa Wspólnoty św. Ojca Pio;
  • wspomnienie św. Brygidy, patronki Europy.
 1. W Sobowie na frontonie kościoła, zamontowano nową figurę Chrystusa Zmartwychwstałego, ponieważ poprzednia figura zniszczona przez warunki atmosferyczne groziła zawaleniu.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Elizy Orzeszkowej:
  • jutro – blok nr 1 kl. 3 i 4.
  • w środę – blok nr 1 kl. 5 i 6.
  • w czwartek – blok nr 2 kl. 1 i 2.
  • w sobotę – blok nr 2 kl. 3 i 4.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 2 kl. 5 i 6.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Zwierzynieckiej 24 klatka 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Prosimy o zgłoszenie chętnych do udziału w beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września, ponieważ musimy w tym tygodniu zamówić bilety wstępu. Zapisy na listę w zakrystii.
 1. W każdą niedzielę nadawany jest program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, zachęcamy do korzystania.
 1. Zachęcamy do udziału w pieszej na Jasną Górę, która obędzie się w dniach od 4 – 12 sierpnia. Natomiast dniu 6 sierpnia /niedziela/ z naszego dekanatu organizowana jest sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę w ramach trwającej w tym  czasie 40 Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Program tej sztafetowej pielgrzymki wygląda następująco: wyjazd autokarem o godz. 700 z Tarnobrzega do Wiśniowej na Mszę św. o godz. 830, następnie pielgrzymowanie z grupą i popołudniu przejazd do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Po Apelu powrót do Tarnobrzegu.
 1. W trosce o zdrowie Fundacją SOS Życie z Mielca i Prezydent Miasta Tarnobrzega zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w dniach 26 lipca – 18 sierpnia 2023 r. na Placu Bartosza Głowackiego. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miasta.
 1. Trwa czas wakacji, urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu tego czasu, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa św. patronów. Odpoczywającym na wakacjach niech Pan Bóg błogosławi.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img