Ogłoszenia duszpasterskie – 23.06.2024 r. – XII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele o godz. 1630; przy figurze Bożego Serca w niedziele i święta o godz. 1930 – harmonogram jest wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej.

 1. DziśXII Niedziela Zwykła;
  • niedzielne Msze św. będą odprawiane w porządku wakacyjnym, czyli o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1700, 1830 i 2000. W czasie wakacji nie będzie Mszy św. o 1115 dla dzieci;
  • o godz. 1130,w górnym kościele będzie sprawowana Msza św. prymicyjna  Ks. Dawida Wieczorka – serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
  • natomiast w dolnym kościele godz. 1130, będzie sprawowana Msza św. parafialna z zamówionymi intencjami;
  • Msza św. o godz. 1300, również w dolnym kościele;
  • o godz. 1630 nabożeństwo czerwcowe;
  • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca;
  • Dzień Ojca – dziękczynienie Bogu za ojcowską posługę w rodzinach – w ten dzień otoczmy ich szczególną modlitwą.
 1. W poniedziałek uroczystość św. Jana Chrzciciela;
  • dzień imienin Księdza Proboszcza naszej parafii oraz 36 rocznica jego święceń kapłańskich – zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. wieczornej o 1800; w sposób szczególny zapraszamy solenizantów i solenizantki;
  • dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
 1. W środę – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego;
  • o godz. 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  • po Mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia. Szczególnie zapraszamy małżeństwa, które pragną w przededniu odpustu parafialnego pragną odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy także narzeczonych, samotnych, młodych oraz całe rodziny.
 1. W czwartek – uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocydzień odpustu parafialnego;
  • Msze św. o godz. 630, 800, 1000, 1500 i 1800; suma odpustowa z procesją o 1000 . Mszy św. będzie przewodniczył prymicjant  Ks. Jan Siudak;
  • 48 rocznica święceń kapłańskich Ks. Bronisława Futymy, pamiętajmy w modlitwie.
 1. W piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 1. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;
  • w naszych modlitwach polecajmy Ks. Pawła Gutka, Ks. Pawła Piędzio i Ks. Piotra Żurawskiego pracujących w naszej parafii;
  • Msze św. jak w święto, czyli o 630, 800, 1000, 1500, i 1800. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej;
  • 40 rocznica powołania Straży Maryjnej.
 1. W przyszłą niedzielę XIII Niedziela Zwykła;
  • wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Elizy Orzeszkowej:
  • dziś – blok nr 2 klatki 7 i 8.
  • jutro – blok nr 3 klatki 1 i 2.
  • we wtorek – blok nr 4 klatki 1 i 2.
  • w środę – blok nr 4 klatki 3 i 4.
  • w czwartek – blok nr 4 klatki 5 i 6.
  • w piątek – blok nr 5 klatki 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 7 z klatek od 1 i do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W ostatnim czasie w kościele górnym zostały zamontowane kolejne dwa witraże – (czwarty i szósty). Kolejne trzy w prezbiterium kościoła, będą montowane w sierpniu. Dziękujemy za ofiary składane na tacę lub przesyłane na konto parafii, z przeznaczeniem na prace prowadzone przy parafii – Bóg zapłać.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się XXXI Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Chętnych serdecznie zapraszamy.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca br. (niedziela). Wyjazd sprzed kościoła o godz. 400. Koszt uczestnictwa ok. 80 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo. W szczególny sposób polecamy dzisiaj Panu Bogu prymicjantów: Ks. Dawida Wieczorka i Ks. Jana Siudaka.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img