Wspomnienie i modlitwa: 8. rocznica śmierci Ks. prał. Michała Józefczyka

Nowości

Autor

W czwartek, 20 czerwca 2024 roku o godzinie 18:00, odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 8. rocznicy śmierci Ks. prał. Michała Józefczyka, wybitnego duszpasterza i człowieka wielkiej modlitwy. Eucharystia, celebrowana w kościele parafialnym, zgromadziła liczne grono wiernych, którzy przybyli, aby wspólnie modlić się za zmarłego Kapłana.

Ks. prał. Michał Józefczyk był postacią niezwykle szanowaną w serbinowskiej wspólnocie parafialnej oraz wśród kapłanów diecezji. Jego oddanie Bogu, troska o każdego człowieka oraz niezłomna wierność Ewangelii czyniły go wzorem dla wielu.

Najpierw o godzinie 15:00, przy grobowcu na cmentarzu w Sobowie zebrali się wierni na wspólną modlitwę w godzinie Bożego Miłosierdzia. Ta szczególna chwila była czasem refleksji nad życiem i posługą śp. Księdza Prałata, który do końca swoich dni oddawał się służbie Bogu i ludziom. Modlitwę poprowadził Ks. Piotr Żurawski.

Następnie o godz. 18:00 była sprawowana Msza Święta, której przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń. W homilii Ksiądz Proboszcz przypomniał, jaką wielką cechą charakteryzującą życie zmarłego Kapłana była głęboka pokora. – Modlitwa w życiu śp. Ks. prał. Michała Józefczyka ukazywała wielką pokorę, dziś niezwykle ważną cechę.  Pokora natomiast, która pokazuje, że każdy ma swoją wartość, pomaga żyć obok innych. Odwołajmy się do słów Michała, człowieka pokornego, który mówił m.in.: ‘Panie Jezu, podzieliłeś się ze mną najbardziej niegodnym z wszystkich kapłanów kapłaństwem.’ Jezus o sobie mówił, że jest sługą. Powiedział, że przyszedł nie po to, by panować, ale by służyć. W tym kontekście widzimy wielką pokorę śp. Księdza Prałata.

Wieczorem, o godzinie 20:30, w Kaplicy Wieczystej Adoracji, odbyła się modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Legionu Maryi.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img