Ogłoszenia duszpasterskie – 21.08.2022 r. – XXI Niedziela Zwykła

21.08.2022 r.
XXI Niedziela Zwykła

Trwa miesiąc sierpień apelujemy do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli o dar abstynencji.

1. Dziś – XXI Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory żałobne – modlitwa za zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca;
    • wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  1. Jutro – wspomnienie NMP Królowej.
  1. We wtorekwspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty św. Ojca Pio.
  1. W środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny;
    • dzień imienin Ks. Bartłomieja – solenizanta otoczmy modlitwą.
  1. W czwartek wspomnienie św. Ludwika;
    • zakończenie nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej.
  1. W piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej;
    • Msze św. jak w święto, czyli o 630, 800, 1000, 1500 i o 1800;
    • odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu na Mszy św. wieczornej;
    • o 2030 uroczysty Apel wdzięczności za dar nawiedzenia Maryi w Świętym wizerunku Jasnogórskiej Królowej. Z racji uroczystości nie obowiązuje post;
    • odpust parafialny w Sobowie.
  1. W sobotę wspomnienie św. Moniki.
  1. W przyszłą niedzielę – XXII Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
    • zostaną przybliżone postanowienia Trzeciego Synodu Diecezji Sandomieeskiej;
    • wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej numer 25. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Elizy Orzeszkowej:
    • jutro – blok nr 4 kl. 1 i 2.
    • we wtorek – blok nr 4 kl. 3 i 4.
    • w środę – blok nr 4 kl. 5 i 6.
    • w czwartek – blok nr 5 kl. 1 i 2.
    • w piątek – blok nr 5 kl. 3 i 4.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 5 kl. 5 i 6.
  1. Wszystkim zaangażowanym w prowadzone prace przy kościele i powstającym Hospicjum w Miechocinie  składamy – Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  1. W modlitwach pamiętamy o wszystkich chorych. Posyłamy im pozdrowienie i kapłańskie błogosławieństwo.
  1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej drogi, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu.