Ogłoszenia duszpasterskie – 14.08.2022 r. – XX Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

14.08.2022 r.
XX Niedziela Zwykła

Trwa miesiąc sierpień apelujemy do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli o dar abstynencji. „Zrezygnujmy z napojów alkoholowych! Niech będzie to dar naszej miłości do Boga i bliźnich. Pokażmy innym, że jesteśmy wolni i miłosierni, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu. Wesprzyjmy tych, którzy walczą o swoją trzeźwość i potrzebują naszej pomocy. Podjęta ofiara abstynencji może pomóc komuś w wyzwoleniu się ze zniewolenia”.

 1. Dziś – XX Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich do sandomierskiego Seminarium;
  • wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – dzień modlitwy za pole­głych w obozach, więzieniach i na zsyłkach oraz dzień szczególnej opieki nad grobami masowej zagłady i miejscami straceń.
 1. Jutro – uroczystość Wniebowzięcia NMP;
  • Msze św. jak w niedziele – nie będzie tylko Mszy św. o godz. godz. 2000. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo zboża, ziół, owoców i kwiatów. Pobłogosławione bukiety kwiatów i ziół będą w domu zachęcały do wdzięczności Panu Bogu za piękno stworzonego świata i pobudzały do modlitwy.
  • 102 rocznica cudu nad Wisłą;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • w Rudniku nad Sanem odbędą się Dożynki Diecezjalne. Program dożynek: o godz. 1015  początek na Rynku w Rudniku nad Sanem i przemarsz do kościoła parafialnego. O godz. 1100  Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza, a po niej poczęstunek na placu przy kościele.
 1. We wtorek o 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego.
 1. W środę – wspomnienie św. Jacka, kapłana;
  • 20 rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny;;
  • początek nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej.
 1. W czwartek parafialny dzień modlitwy o jedność. O 1100 w TDK odbędzie się finał akcji prowadzonej przez Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów.”
 1. W sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę – XXI Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Żałobne – modlitwa za zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca;
  • wspomnienie św. Piusa X, papieża.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku nr 24 przy ul. Marii Dąbrowskiej. Prosimy o podjęcie dyżuru we wtorek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
  • we wtorek – Orzeszkowej 2 kl. 3 i 4.
  • w środę – Orzeszkowej 2 kl. 5 i 6.
  • w piątek – Orzeszkowej 2 kl. 7 i 8.
  • w sobotę – Orzeszkowej 3 kl. 1 i 2.
 1. Wszystkim zaangażowanym w prowadzone prace przy kościele i powstającym Hospicjum w Miechocinie składamy – Bóg zapłać.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy
 1. W modlitwach pamiętamy o wszystkich chorych. Posyłamy im pozdrowienie i kapłańskie błogosławieństwo.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, witamy tych, którzy na wakacje przyjechali do swoich rodzin, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej drogi, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img