Ogłoszenia duszpasterskie – 7.08.2022 r. – XIX Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

7.08.2022 r.
XIX Niedziela Zwykła

W naszych modlitwach polecajmy naród Ukraiński prosząc o pokój.

 1. Dziś – XIX Niedziela Zwykła;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych;
  • niedziela adoracyjna;
  • trwa Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę – uczestników obejmujemy naszą modlitwą.
 1. Jutro – wspomnienie św. Dominika, kapłana.
 1. We wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 1. W środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – patronalne święto Brac­twa Wieczystej Adoracji Jezusa Obecnego;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa Bractwa Wieczystej Adoracji.
 1. W czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
  • modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
  • o 1900 w klasztorze OO. Dominikanów w ramach XXX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpią Mariusz Ryś i Piotr Jusiewicz.
 1. W piątek w Sanktuarium na Jasnej Górze o godz. 1030 Msza św. na zakończenie Pieszej Pielgrzymki. W trakcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę istnieje możliwość duchowego pielgrzymowania. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie diecezjalnej.
 1. W przyszłą niedzielę – XX Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich do sandomierskiego Seminarium.
  • wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – dzień modlitwy za pole­głych w obozach, więzieniach i na zsyłkach oraz dzień szczególnej opieki nad grobami masowej zagłady i miejscami straceń.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej numer 22. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
  • dziś – Orzeszkowej 1 kl. 5 i 6.
  • we wtorek – Orzeszkowej 2 kl. 1 i 2.
 1. Wszystkim zaangażowanym w prowadzone prace przy kościele i powstającym Hospicjum w Miechocinie  składamy – Bóg zapłać.
 1. Wydział Katechetyczny, informuje o otwarciu kolejnej edycji studiów podyplomowych katechetyczno – teologicznych z przygotowaniem pedagogicznym w Sandomierzu w roku akademickim 2022/2023. Informacje na plakacie.
 1. 15 sierpnia w Rudniku nad Sanem odbędą się Dożynki Diecezjalne. Program dożynek: o godz. 1015  początek na Rynku w Rudniku nad Sanem i przemarsz do kościoła parafialnego. O godz. 1100  Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza, a po niej poczęstunek na placu przy kościele.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy
 1. Kolejny miesiąc wakacji. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu tego czsasu, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa św. patronów.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img