Prace remontowe w parafii [2024 r.]

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

W ostatnim czasie zostały zakończone prace remontowe w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Hospicjum św. o. Pio, przy kościele. Pomalowano pokoje pacjentów, zamontowano nowe szafy, nowe oświetlenie, drzwi wejściowe. Kolejne inwestycje które są podejmowane, to prace wynikające z przeprowadzonej w kwietniu 2022 r. oraz  2023 r. kontroli Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Hospicjum św. o. Pio, przy ul. Dąbrówki 44. W ramach dostosowania do wymogów przeciwpożarowych w budynkach pięciu oddziałów jest już zrealizowanych wiele zaleceń ppoż. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji montowania systemu sygnalizacji świetlnych i alarmowych, przed nami montaż drzwi przeciwpożarowych i przeciwdymnych wraz z remontem korytarzy i pomieszczeń w budynkach (sale dla 150 pacjentów, łazienki, gabinety lekarskie, sale terapii zajęciowej, oraz sala fizjoterapii). Kontynuacja tych wszystkich prac jest konieczna do sprawniejszego funkcjonowania naszej placówki. W placówce wykonano również zadaszenie między budynkami pod którym latem pacjenci mogą odpoczywać. To wszystko czynione jest dla chorych, aby ten drugi dom którym jest Hospicjum, choć trochę przypominał, pierwszy rodzinny dom. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o pomieszczenia, bo dom to wspólnota ludzi, ale i ten element materialny ma również duże znaczenie. Kolejne prace które są realizowane przy parafii, to zabezpieczenie dachu kościoła. Zostały wykonane z blachy nowe obróbki gzymsów, zabezpieczono pękającą  ścianę nad prezbiterium kościoła okuwając blachą, aby usunąć usterkę kiedy to w czasie dużego deszczu woda lała się do prezbiterium kościoła, zabezpieczono również ścianę szczytową, zniszczoną przez warunki klimatyczne, znajdującą się przy głównym wejściu do kościoła. W okresie letnim zostanie w całości pomalowany dach kościoła. Wszystkim zaangażowanym w te dzieła poprzez wsparcie finansowe, zwłaszcza ofiary składane w kopertach z przeznaczeniem na potrzeby kościoła, serdecznie dziękujemy.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img