Miłość bliźniego w czynie: Posłańcy Dobroci w służbie parafii

Nowości

Autor

Wśród wielu parafialnych inicjatyw, jedną z wartościowych w wymiarze miłości bliźniego jest praktyka roznoszenia kwartalnego listu “Otwarte Serca” przez Posłańców Dobroci. Jest to nie tylko gest dobroci, ale także forma łączenia społeczności parafialnej w jedną całość. Kwartalnik “Otwarte Serca” zawiera informacje o zbliżających się wydarzeniach parafialnych, refleksje duszpasterskie oraz przesłania duchowe, które mają inspirować i mobilizować parafian do aktywnego życia duchowego.

Posłańcy Dobroci, działający w naszej parafii w ramach Nowego Oblicza Parafii, nie tylko dostarczają listy, ale także są obecni jako znak łączności z wiernymi. Ich obecność przypomina każdemu, że w parafii jest miejsce dla każdego, że są ludzie gotowi słuchać i pomagać w trudnych chwilach.

Ks. prał. Jan Biedroń podczas formacyjnego spotkania, które odbyło się 6 marca 2024 r. o godz. 19.00, zauważył, że dla niektórych osób otrzymywanie kwartalnego listu “Otwarte Serca” może być jedyną formą kontaktu z parafią, zwłaszcza dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w regularnych nabożeństwach czy wydarzeniach parafialnych. Dlatego ta inicjatywa ma ogromne znaczenie dla budowania wspólnoty i dbania o to, aby nikt nie czuł się opuszczony czy zapomniany. Ksiądz Proboszcz również dostrzegł, że zdarzają się sytuacje, w których Posłańcy Dobroci spotykają się z brakiem życzliwości. – Rola Posłańców Dobroci pozostaje niezmiennie ważna i potrzebna. W końcu, prawdziwa dobroć nie zawsze otrzymuje natychmiastowe uznanie, ale jej wpływ rozprzestrzenia się w subtelny sposób, inspirując innych do wyższych standardów miłości i życzliwości.

Warto docenić i wspierać działania Posłańców Dobroci oraz wszelkie inicjatywy mające na celu umacnianie więzi społeczności parafialnej. W dobie powszechnego pośpiechu i izolacji, potrzeba takich prostych gestów dobroci i wspólnoty staje się coraz bardziej oczywista. Pozwólmy więc, aby kwartalne listy “Otwarte Serca” i obecność Posłańców Dobroci przypominały nam o wartościach wspólnoty, miłości i troski o drugiego człowieka.

List Otwarte Serca – Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie…

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img