Ogłoszenia duszpasterskie – 2.07.2023 r. – XIII Niedziela Zwykła

1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieli by rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 6, możliwy jest także kontakt telefoniczny (511-413-002) bądź mailowy .
  1. Dziśświęto Opatrzności Bożej;
    • niedzielne Msze św. będą odprawiane w porządku wakacyjnym;
    • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
    • w sanktuarium na Świętym Krzyżu odpust ku czci Przenajdroższej Krwi;
    • wspomnienie NMP Tuchowskiej;
    • niedziela adoracyjna.
  1. Jutro święto św. Tomasza Apostoła.
  1. We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej;
    • modlimy się w intencji Ordynariusza naszej diecezji, Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza z okazji kolejnej rocznicy sakry biskupiej i ingresu;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
  1. W środę wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    • modlitwa Rodziny Radia Maryja i TV Trwam;
  1. W I Czwartek Miesiącawspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
    • patronalne święto Apostolstwa Chorych;
    • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
    • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
  1. W I Piątek Miesiąca o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
    • od 1700 spowiedź;
    • 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
    • o 2030 Adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach;
  1. W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
  1. W przyszłą niedzielę – XIV Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Jana Matejki:
    • dziś – blok nr 18 kl. 1 i 2.
    • jutro- blok nr 18 kl. 3 i 4.
    • we wtorek – blok nr 18 kl. 5 i 6.
    • w środę – blok nr 18 kl. 7 i 8.
    • w czwartek – blok nr 20 kl. 1 i 2.
    • w piątek – blok nr 20 kl. 3 i 4.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 22 kl. 1 i 2.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Zwierzynieckiej 22 klatka 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Prosimy o zgłoszenie chętnych do udziału w beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września, ponieważ musimy w tym tygodniu zamówić bilety wstępu. Zapisy na listę w zakrystii.
  1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
  1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży błogosławieństwa Bożego na czas wakacji, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa Świętych Patronów.