XXX Pielgrzymka Rowerowa Tarnobrzeg-Jasna Góra

Nowości

Autor

Od 1 do 3 lipca odbyła się już trzydziesta edycja pielgrzymki rowerowej z Tarnobrzega na Jasną Górę. Wydarzenie to, co roku przyciągające dużą liczbę uczestników, stanowi wyjątkowe połączenie duchowości z miłością do aktywności na świeżym powietrzu.

Pielgrzymi wyruszyli z Tarnobrzega wcześnie rano, rozpoczynając dzień Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń. Ksiądz Proboszcz podczas Eucharystii wskazał wszystkim zgromadzonym na sens pielgrzymowania. – To czas błogosławiony. Zapewne nigdy nie żałowaliście i nigdy nie będzie żałować trudu, niezależnie bowiem od pogody niesiecie w swoim sercu coś ważnego. Pątnik to ten utrudzony nie tylko życiem, nie tylko problemami, ale różnymi wydarzeniami wpisującymi się w jego serce, które pragnie otworzyć przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, trzymającej i tulącej do siebie Jezusa Chrystusa. Pragnę wam życzyć, abyście po powrocie ze swego pielgrzymowania również umieli tak jak Maryja tulić drugiego człowieka do serca, czyli zawsze zauważać i tych najbardziej potrzebujących, i tych liczących na wasz uśmiech, rozmowę.

Przed udzieleniem pątnikom błogosławieństwa, Ks. prał. Jan Biedroń poświęcił różańce wykonane ręcznie. Otrzymali je ci, którzy uczestniczą w pielgrzymce po raz pierwszy.

Pielgrzymi tradycyjnie, na trasie odwiedzili liczne kapliczki, gdzie odmawiali Różaniec i Koronkę Do Bożego Miłosierdzia. Wieczory natomiast były okazją do zakończenia dnia w duchu refleksji i braterstwa – apel maryjny, ognisko i podsumowanie dnia pozwalały pielgrzymom na duchowe zacieśnienie więzi.

Na trasie pielgrzymki rowerowej zaplanowano dwa postoje. Pierwszy z nich miał miejsce w szkole w Chmielniku, a drugi w szkole w Szczekocinach. Pielgrzymi zostali serdecznie przyjęci przez lokalne społeczności.

Poniedziałek, trzeci dzień pielgrzymki, to moment szczególny, gdyż o godzinie 15:00 pielgrzymi dotarli do celu swojej trudnej podróży – Jasnej Góry. We wtorek, już o 6:00 rano, uczestnicy zgromadzili się na Mszę Świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu. Kazanie wygłosił duchowy przewodnik – Ks. Michał Wrona, który towarzyszył pielgrzymom przez całą trasę.

Po spędzonym w duchowej kontemplacji dniu, nadszedł czas na powrót. W czwartek, pielgrzymi wrócili na rowerach do Tarnobrzega, docierając do tarnobrzeskiego Wieczernika o godzinie 15:00.

XXX Pielgrzymka Rowerowa Tarnobrzeg-Jasna Góra, której głównym organizatorem był Pan Bolesław Lampart, stanowiła nie tylko wyzwanie fizyczne, ale także duchowe przeżycie. P. Lampart, z niezwykłym zaangażowaniem i poświęceniem, przez wiele miesięcy przygotowywał pielgrzymkę, dbając o bezpieczeństwo i komfort uczestników. Wydarzenie to na nowo umocniło wiarę każdego z pielgrzymów, przypominając o wartości wspólnoty i wspólnego dążenia do celu.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img