Uroczysta Pasterka w noc Bożego Narodzenia

Nowości

Autor

25 grudnia 2023 roku o północy, w naszej świątyni, rozpoczęła się uroczysta Msza Święta zwana Pasterką. Liturgii przewodniczył Ksiądz Prałat Jan Biedroń, a Eucharystię koncelebrowali kapłani posługujący na co dzień w parafii.

Malowane barwami Bożego Narodzenia wnętrze kościoła przybrało piękno dzięki starannie rozmieszczonym symbolom świąt. Choinki, szopka bożonarodzeniowa i migoczące światełka stworzyły niepowtarzalny klimat. Świątynia stała się miejscem, gdzie liczni wierni, przybywający na Mszę Świętą z rodzinami, mogli uczestniczyć w Liturgii, oddając cześć narodzonemu Dziecięciu.

Przed samym rozpoczęciem Mszy Świętej, młodzież z parafii pod przewodnictwem Księdza Piotra Żurawskiego poprowadziła czuwanie modlitewne przy żłóbku. Tradycyjne kolędy stanowiły duchowe wprowadzenie do głębokiego przeżywania Liturgii.

Homilię wygłosił Ksiądz Prałat Jan Biedroń, który podkreślił doniosłość faktu przyjścia na świat Pana Jezusa.

„Ta dzisiejsza noc i przeżyty wieczór wigilijny w dziwny sposób nas rozgrzewają. Ileż nowych twarzy pojawiło się w naszej parafii. Przybyli do rodzin. Odżyły wspomnienia z dziecięcych lat. A po życzeniach i wspólnej wigilii przyszliśmy tutaj gdzie we wspólnocie będziemy za chwilę dzielić się Chlebem Miłości.(…)Ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem urodził się Jezus Chrystus. Słowo stało się Ciałem… Nikt poza rodzicami i pasterzami nie zauważył tego faktu. Życie toczyło się dalej, jak gdyby nic ważnego się nie wydarzyło. A jednak ten dzień zmienił historię świata. (…)Bóg działa niepozornie, po cichu przychodzi na świat niezauważony. Nie chce zmieniać świata przemocą, siłą, strachem. Wybiera dobroć, miłość, cierpliwość. Bóg właśnie przez to chce przekonać świat do siebie. Przeszło dwa tysiące lat po narodzeniu naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa nasuwa się jedno pytanie. Dlaczego wielu ludzi, a nawet całe społeczeństwa żyją tak, jak gdyby Jezus się nie narodził? Dlaczego niektórzy przeżywając święta Bożego Narodzenia, nie mają tego Bożego Narodzenia w sercu? ” – mówił Ksiądz Prałat Jan Biedroń.

Na zakończenie Pasterki, Ksiądz Proboszcz podziękował kapłanom i wszystkim wiernym zaangażowanym w duchowe i materialne przygotowanie do Bożego Narodzenia, a następnie udzielił uroczystego Bożego błogosławieństwa.

W ten szczególny wieczór, atmosfera pełna modlitwy i radości z Narodzenia Zbawiciela zagościła w sercach wszystkich obecnych, pozostawiając niezapomniane wspomnienia i duchową moc Bożego Narodzenia.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img