Modlitwa i wynagrodzenie. Czerwcowe nabożeństwo fatimskie

Nowości

Autor

W sobotę, 3 czerwca, w naszej parafii odbyło się uroczyste nabożeństwo fatimskie. Ta długoletnia tradycja zgromadziła wiele osób, które pragnęły oddać cześć Matce Bożej Fatimskiej i wyrazić swoje modlitewne intencje.

Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 18:00 w kościele parafialnym, od modlitwy adoracyjnej. W atmosferze skupienia i ciszy wierni zanurzyli się w modlitwie, oddając swoje serca Bogu i Maryi. Po chwili adoracji rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń.

W kazaniu Ksiądz Proboszcz przypomniał wiernym m. in. o ważnym wydarzeniu, które miało miejsce 13 czerwca 1917 roku w Fatimie. – 13 czerwca 1917 r. po odmówieniu różańca Hiacynta, Franciszek i inni obecni, zobaczyli znowu odblask światła, które się zbliżało i następnie ponad dębem skalnym zobaczyli Matkę Bożą. Przed prawą dłonią Matki Boskiej znajdowało się Serce, otoczone cierniami, które wydawały się je przebijać. Dzieci zrozumiały że, było to Niepokalane Serce Maryi, znieważane przez grzechy ludzkości, które pragnęło zadośćuczynienia. Pomni na to wydarzenie i dziś zwracając się do Maryi wołamy: Bądź pochwalona, Boża Rodzicielko. Chcemy wynagradzać, ponieważ wizje, które miało troje portugalskich dzieci-pastuszków, okazały się kluczem do zrozumienia jakże ważnych wydarzeń XX wieku w Europie i na świecie. Dziś, znając historię zamachu na ojca świętego Jana Pawła II (13 maja 1981 r.) i upadku komunizmu (1989 r.), potrafimy lepiej zrozumieć przesłanie, które Maryja przekazała światu w roku 1917. Był to rok wyjątkowo dramatyczny. Żołnierze ginęli masowo na frontach przeciągającej się pierwszej wojny światowej, cywile umierali z powodu głodu i chorób. W Rosji wybuchła rewolucja bolszewicka, której tragiczne skutki na długie lata miały zaważyć na losie wielu narodów. Wobec tylu nieszczęść papież Benedykt XV wezwał cały Kościół do wielkiej i żarliwej modlitwy oraz do pokuty, by błagać Matkę Bożą – Królową Pokoju o ratunek i zakończenie wojny. A dzisiaj znów jesteśmy światkami tylu toczących się wojen, najbliżej za wschodnią granicą. Dlatego prosimy tak bardzo o ten upragniony pokój dla całego świata, zawierzając się Niepokalanemu Sercu Maryi – mówił kaznodzieja.

Po Mszy Świętej wierni udali się z figurą Matki Bożej Fatimskiej na procesję ulicami osiedla Serbinowskiego. W trakcie tej pięknej procesji, wierni modlili się, śpiewali pieśni religijne i wyrażali swoje oddanie i miłość do Maryi. Modlitwa zakończyła się w kaplicy adoracji, gdzie odbywają się 33-dniowe rekolekcje oddania rodzin Matce Bożej.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img