Gorzkie żale przybywajcie… – Bóg nas zaprasza

Nowości

Autor

– Bóg chce zostawić nam zaproszenie, zaproszenie podobne do tego, jakie pozostawił Abrahamowi w Księdze Rodzaju: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę”. Mamy niemałą trudność z tym zaproszeniem, przede wszystkim dlatego, że już wiele razy słyszeliśmy, że znamy koniec historii Abrahama, że patrzymy na część przez pryzmat całości. Jednak, jeśli na chwilę odłożymy na bok to wszystko, szybko dostrzeżemy trzy najbardziej istotne rzeczywistości, z którymi musiał się zmierzyć Abraham i z którymi musi się zmierzyć każdy z nas, aby odpowiedź na Boże zaproszenie – mówił w kazaniu pasyjnym dk. Mateusz Zięba.

W naszej parafii na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1600. W tym roku nauki pasyjne głosi dk. Mateusz Zięba.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img