Zakończenie parafialnej stacji kongresowej

Nowości

Autor

23 czerwca 2022 roku uroczystą procesją teoforyczną do czterech ołtarzy zakończyła się parafialna stacja IV Kongresu Eucharystycznego, której towarzyszyła intencja przebłagalna za grzechy przeciwko Eucharystii. W tym dniu wierni również gromadzili się na całodobowej adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

Uroczystej Liturgii przewodniczył Ks. Krzysztof Nowak. Ks. prał. dr Jan Biedroń, proboszcz parafii wygłosił okolicznościową homilię. Kaznodzieja wskazał na postać św. Jana Chrzciciela, który poświęcił całe swoje życie dla Boga.

– Św. Jan Chrzciciel uczy nas zasady wpisującej się w przeżycia Kongresu Eucharystycznego: byśmy nie siebie stawiali w centrum, ale przede wszystkim byśmy stawiali zawsze na pierwszym miejscu Jezusa Chrystusa. Nasza moc i siła płynie do Chrystusa, dlatego Jan Chrzciciel mówi „potrzeba, by On wzrastał, a ja się umniejszał”. Jan Chrzciciel uczy nas odpowiedniej hierarchii wartości, aby Pana Boga stawiać zawsze na pierwszym miejscu – mówił Ks. prał. dr Jan Biedroń.

Po zakończonej homilii zostały pobłogosławione zioła i kwiaty. Przed rozpoczęciem uroczystej procesji teoforycznej wszystkie zgromadzone dzieci otrzymały indywidualne błogosławieństwo.

Następnie przy śpiewie pieśni eucharystycznych wszyscy zgromadzeni wyruszyli w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, które zostały przygotowane poprzez wspólnotę Neokatechumenatu, Rodziców młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, parafian z pierwszego rejonu duszpasterskiego oraz wspólnotę Krwi Chrystusa.

Cała uroczystość została zwieńczona udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W tym dniu wszystkie dzieci, które wytrwale przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczyły w Liturgii, otrzymały również słodki poczęstunek.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img