Światłość wieczna niechaj Mu świeci… – 6. rocznica śmierci Ks. prał. Michała Józefczyka

Nowości

Autor

20 czerwca 2016 r. do wieczności odszedł śp. Ks. prał. Michał Józefczyk. Z tej okazji w parafialnej świątyni były sprawowane Msze Święte za Ks. Michała Józefczyka. O godz. 18.00 Liturgii przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, który również wygłosił do zgromadzonych homilię. Ksiądz Proboszcz wskazał na śp. Ks. prał. Michała Józefczyka jako tego, który swoje kapłańskie posługiwanie inspirował żywotem wielu świętych.

– Dziś kolejny raz, w 6 rocznicę śmierci Księdza Prałata Michała Józefczyka, Bogu w Trójcy Przenajświętszej pragniemy wyrazić wdzięczność i uwielbienie za dar jego życia i kapłaństwa, oraz podziękować za wszystkie łaski którymi Go Bóg obdarzył. Dla niego największe były dwa dary, które otrzymał i za które ciągle Bogu dziękował i Boga wielbił – życie i kapłaństwo. W urzeczywistnianiu i w ewangelijnym pomnażaniu tych darów towarzyszyli mu święci: św. Michała Archanioł którego imię otrzymał na chrzcie świętym, bł. Bronisław Markiewicz z Miejsca Piastowego, św. Sebastian Józef Pelczar z Korczyny i bł. Władysław Findysz z Nowego Żmigrodu. Wiedziony mocą nadanych mu i obranych patronów, znalazł się w środowisku, świadków wiary, niekiedy wręcz męczenników – księży przemyskich. Trzymając się ich był więc doskonałym narzędziem w ręku Boga. Te dwa dary pochodzące od Boga: życie i kapłaństwo, zaowocowały – wskazywał Ksiądz Proboszcz

Ks. prał. dr Jan Biedroń ukazał również kapłaństwo śp. Ks. Michała Józefczyka jako pokorną służbę Bogu i człowiekowi.

– Był pięknym Bożym człowiekiem i pięknym Bożym kapłanem. Dlatego ci wszyscy, którzy mieli możność spotkać się z Księdzem Michałem Józefczykiem byli pod wrażeniem jego jednoznaczności. Był kapłanem nie dla tytułów, zaszczytów i medali, ale dla spalania się dla Pana Boga. W swoim zabieganiu o sprawy Boże, do końca swych dni pozostał człowiekiem pełnym wewnętrznego ciepła, pogodnym skromnym, rozmodlonym i otwartym na innych. Był głęboko przekonany, że jedyną słuszną drogą życia na ziemi i jedyną prawdziwą wielkością człowieka jest świętość – ale jednocześnie miał świadomość małości, słabości i grzechów dlatego uniżał się wobec Bożego majestatu, ufając w Boże nieskończone miłosierdzie – mówił Ks. prał. dr Jan Biedroń.

Po zakończonej Eucharystii, z racji trwającej oktawy Bożego Ciała, odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Następnie o godz. 19.30 modlitwa za śp. Ks. prał. Michała Józefczyka była kontynuowana przy jego grobie na cmentarzu w Sobowie. Ks. prał. dr Jan Biedroń zaprosił wiernych do modlitwy słowami Litanii za zmarłych oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W tym dniu również o godz. 20.30 w kaplicy Wieczystej Adoracji wierni uczestniczyli w modlitwie za śp. Ks. prał. Michała Józefczyka. W 2022 r. przypada 50. rocznica święceń kapłańskich ks. prał. Michała Józefczyka.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img