Ogłoszenia duszpasterskie – 28.03.2021 r. – Niedziela Męki Pańskiej

Nowości

Autor

28.03.2021 r.
Niedziela Męki Pańskiej

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit osób – na 1 osobę przypada 20 m2. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

 1. Dziś Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień – jest to czas bezpośredniego przygotowania się do przeżycia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa;
  • dodatkowe Msze Święte o godz. 600 oraz 1400
  • jest to także Światowy Dzień Młodzieży oraz Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Misjonarzy;
  • na każdej Mszy św. poświęcenie palm;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną;
  • po Mszy św. o 1830 spotkanie Straży Maryjnej, zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną zasilić szeregi pełniących straż przy Pańskim Grobie;
  • spowiedź do Wielkiego Czwartku codziennie od godz. 1700;
 1. Jutro – Wielki Poniedziałek;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwa w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. W Wielką Środę – o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych;
  • o 1900 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza związane z przygotowaniami do Triduum Paschalnego;
 1. Wielki Czwartek – w tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa. W Katedrze o 1000 będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Msza święta Krzyżma świętego, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W naszym kościele Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana o godz. 1800, a po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i możliwość osobistej adoracji wg. grafiku.
 1. Wielki Piątek – jest jedynym dniem w roku, w którym nie sprawuje się Mszy świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Liturgia tego dnia rozpocznie się w naszym kościele o 1800, a na jej zakończenie nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja wg. ustalonego grafiku. Adoracja krzyża przez skłon. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje także wstrzemięźliwość, czyli całkowite wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych;
  • o 1500 Droga krzyżowa w kościele dla wszystkich;
  • po Liturgii początek no­wenny do Bożego Miłosierdzia i adoracja aż do Rezurekcji. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty do o 2400
 1. Wielka Sobotapoświęcenie pokarmów przed kościołem górnym od godz. 900-1200 co 20 minut, od 1230-1500 co pół godziny;
  • o 1500 w Kaplicy Grobu nowenna do Bożego Miłosierdzia;
  • Liturgia paschalna rozpocznie się o godz. 1900. W Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę przynieśmy świece, by uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Gromadzimy się w kościele.
 1. W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  • o 600 Rezurekcja – początek przy grobie Pańskim;
  • następne Msze św. jak w niedziele. Ze względu na ograniczenie ilości osób Msze św. będą sprawowane równolegle w dolnym kościele i zostają dodatkowo dodane Msze św. o godz.  730 i 1500, poprzedzona nowenną do Bożego Miłosierdzia
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja:
  • dziś – z bloku nr 8, klatki 1 i 2.
  • jutro – z bloku nr 8, klatki 3 i 4.
  • w środę – z bloku nr 9, klatki 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – Kwiatkowskiego 3 i 3a.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 35 i 39. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W Świetlicy Środowiskowej działającej przy naszej Parafii w środy od godz. 16:00 do 18:00 można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu rocznych Pit-ów, dla tych Państwa, którzy zechcą przekazać 1% swojego podatku na Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Tego odpisu mogą dokonać również emeryci. Serdecznie zapraszamy.
 1. W sklepiku rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiony kosz, do którego można składać dary dla najuboższych z terenu naszej parafii.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Z racji na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Koncert Życzeń będzie emitowany wyjątkowo w drugą niedzielę kwietnia o godz. 1400. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 1. W imieniu wspólnot neokatechumenalnych serdecznie zapraszamy na katechezy, które odbywają się we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej o godz. 1900 na sali parafialnej. Ze względu na pandemię obowiązują maseczki i odpowiedni dystans.
 1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.
 1. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy – naszej patronki. Niech czas Wielkiego Tygodnia jeszcze bardziej zbliża nas do Chrystusa.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img