Dziecięce talenty na konkursie różańcowym

Nowości

Autor

29 października 2023 r. w naszej parafii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu różańcowego, w którym młodzi adepci sztuki prezentowali swoje umiejętności w tworzeniu różańców przy użyciu dowolnej techniki. To wydarzenie stanowiło prawdziwe święto kreatywności i duchowości, podczas którego uczestnicy mogli dać upust swojej wyobraźni i podzielić się swoją wiarą poprzez tworzenie unikalnych dzieł.

Konkurs zainspirował dzieci do wykorzystania różnorodnych materiałów, od tradycyjnych koralików, przez drewno, sznurki, aż po nietypowe rozwiązania jak papier, tkaniny itp. Każda praca była niepowtarzalna i odzwierciedlała indywidualne podejście do tematu oraz głębokie poczucie znaczenia różańca w życiu chrześcijańskim.

Niektóre z wyróżnionych różańców były tradycyjne i klasyczne, inne zaś zaskakiwały nowatorskimi pomysłami. Wielość kategorii konkursowych sprawiła, że każde dziecko zaangażowane w twórczość artystyczną zostało nagrodzone za włożoną pracę i trud. Uroczystego wręczenia nagród dokonał Ks. prał. Jan Biedroń – proboszcz parafii.

Organizatorzy konkursu, Ks. Rafał Kusiak i Ks. Michał Zelik, podkreślali, że celem nie była tylko rywalizacja, ale przede wszystkim promocja wartości duchowych i zachęcenie dzieci do refleksji nad znaczeniem różańca. Konkurs był również okazją do integracji społeczności lokalnej i budowania więzi między pokoleniami.

Wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczeniem nagród dla zwycięzców oraz wystawą wszystkich zgłoszonych prac. Wielu odwiedzających było pod wrażeniem kreatywności młodych artystów i ich zaangażowania w tworzenie prawdziwych małych dzieł sztuki.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img