Ze św. Janem Pawłem na Drodze Krzyżowej ulicami Serbinowa

Nowości

Autor

Z krzyżami w dłoniach mieszkańcy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu przemierzali ulice Serbinowa rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Patronem tegorocznego nabożeństwa był św. Jan Paweł II.

Droga Krzyżowa ulicami serbinowskiego osiedla wpisuje się w tegoroczne przeżywanie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Nabożeństwo zostało poprzedzone Eucharystią pod przewodnictwem ks. dra Jana Biedronia. Naukę rekolekcyjną wygłosił ks. Maciej Charabin.

Nasza droga oświecenia, będąca drugim etapem w naszym powrocie do miłosiernego Ojca, to droga życia sakramentalnego, przez które możemy uleczyć rany zadane nam przez grzech. Tylko Bóg może to uczynić poprzez swoje sakramenty: Eucharystię i spowiedź świętą. Nie zwlekajmy z przystąpieniem do tego niewyczerpanego źródła Łaski Bożej. Zapragnijmy na nowo Eucharystycznego Jezusa, aby On mógł się o nas zatroszczyć – mówił kaznodzieja.

Rozważając stacje Drogi Krzyżowej uczestnicy nabożeństwa chcieli zamanifestować swoją wiarę i wyrazić sprzeciw wobec ostatnich ataków na wiarę katolicką i autorytety Kościoła.

– Pośród intencji pragniemy modlić się by uszanować pamięć Świętego Jana Pawła II, bo był On i pozostanie moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie. Nie pozwólmy sobie odebrać tego skarbu jakim jest Święty Jan Paweł II, brońmy jego dobrego imienia, często módlmy się za Jego wstawiennictwem i nie wykorzystujmy osoby Papieża Polaka do celów bieżącej polityki. Święci rodzą świętych i wołają o naszą świętość i wolność w prawdzie, w myśleniu i działaniu – podkreślił proboszcz parafii.

Licznie zgromadzeni parafianie nieśli w swoich dłoniach krzyż, symbol zwycięstwa nad złem i grzechem. W modlitwę zaangażowały się różne wspólnoty parafialne: Liturgiczna Służba Ołtarza, Bractwo św. Józefa, Ruch Światło-Zycie, przedstawiciele instytucji działających przy parafii. W Drodze Krzyżowej uczestniczył także Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II z Nowej Dęby, który niosąc transparent wyrażał poparcie wobec swojego patrona.

Nabożeństwo zostało zwieńczone wspólną modlitwą w świątyni oraz udzieleniem przez Ks. prał. dra Jana Biedronia Bożego błogosławieństwa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img