Ogłoszenia duszpasterskie – 2.04.2023 r. – Niedziela Palmowa

Nowości

Autor

 1. Dziś VI Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jest to czas bezpośredniego przygotowania się do przeżycia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  • Światowy Dzień Młodzieży oraz Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Misjonarzy. Młodzież w tym dniu zaproszona jest do Sandomierza. Tam na rynku miasta na 1000 będzie modlitwa i poświęcenie palm, a następnie wyruszy procesja z palmami;
  • o 830 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców;
  • o 1100 przy figurze Świętego Jana Pawła II początek uroczystej procesji do kościoła – o godz. 1130 centralna uroczystość Niedzieli Palmowej;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 6;
  • Msza św. o 1830 w dolnym kościele;
  • o 1900 spektakl Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży przygotowany przez Ks. Pawła Piędzio. Bardzo serdecznie zapraszamy;
  • o 2100 modlitwa apelowa przy figurze Świętego Jana Pawła II z racji 18 rocznicy śmierci.
 1. Jutro Wielki Poniedziałek – dzień parafialnej spowiedzi Wielkanocnej: od 900 do 1200 oraz od 1400 do 1800. O godz. 1030 część bolesna różańca. O godz. 1530 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. W Wielki Wtorek Świąteczne odwiedziny chorych – kapłani odwiedzą tych do których przychodzą w I sobotę miesiąca i tych którzy z racji Świąt zostaną dodatkowo zgłoszeni w zakrystii. Ks. Paweł Gutek od godz. 900, Ks. Maciej i Ks. Paweł Piędzio od 1100, zaś Ks. Bartłomiej, Ks. Rafał i Ks. Michał od godz. 1530;
  • o 1615 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 1. W wielką środę o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • o godz. 1900 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza związane z przygotowaniami do Triduum Paschalnego.
 1. Wielki Czwartek – w tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa. W Katedrze o godz. 1000 będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Msza święta Krzyżma świętego, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W naszym kościele Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana o godz. 1800, a po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i możliwość osobistej adoracji wg. grafiku.
  • I Czwartek Miesiąca parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań.
 1. Wielki Piątek – jest jedynym dniem w roku, w którym nie sprawuje się Mszy świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Liturgia tego dnia rozpocznie się w naszym kościele o 1800, a na jej zakończenie nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja wg. ustalonego grafiku. Adoracja krzyża przez skłon. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje także wstrzemięźliwość, czyli całkowite wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych;
  • o 1500 Droga krzyżowa w kościele dla wszystkich;
  • po Liturgii początek no­wenny do Bożego Miłosierdzia i adoracja aż do Rezurekcji. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty do godz. 2400.
 1. Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w dolnym kościele od godz. 900-1200 co 20 minut i od 1230-1500 co pół godziny. Po poświęceniu zapraszamy do Adoracji Krzyża w górnym  kościele;
  • o 1500 w Kaplicy Grobu nowenna do Bożego Miłosierdzia;
  • Liturgia paschalna rozpocznie się o godz. 1900. W Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę przynieśmy świece, by uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – o 600 Rezurekcja – początek przy grobie Pańskim;
  • następne Msze św. jak w niedziele począwszy od 830;
  • nie będzie Mszy św. dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1115, zapraszamy do górnego kościoła na godz. 1130;
  • o 1500 na rynku miasta Koronka do Bożego Miłosierdzia i taniec Uwielbienia – zapraszamy młodzież;
  • 1630 no­wenna do Bożego Miłosierdzia.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 57.
  • jutro – blok nr 61.
  • we wtorek – blok nr 63.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Akacjowej, Modrzewiowej i Dąbrówki. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w Tarnobrzegu organizuje w Wielki Piątek 7 kwietnia coroczną Drogę Krzyżową w Bieszczady na Tarnicę. Szczegółowe informacje są zamieszczone na tablicy ogłoszeń kościoła i stronie internetowej PTT Tarnobrzeg.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Prezydent Miasta Tarnobrzega serdecznie zaprasza osoby samotne na Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2023 r. (Wielki Czwartek) o 1230, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, al. Niepodległości 2.
 1. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiony kosz, do którego można składać dary dla najuboższych z terenu naszej parafii.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dobrych przeżyć Wielkiego Tygodnia, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img