Wezwani do głębi wiary: Podsumowanie rekolekcji wielkopostnych

Nowości

Autor

Od 20 do 23 marca 2024 roku, w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, które zakończyły się wieczorem uwielbienia. To wyjątkowe wydarzenie, poprowadzone przez Ks. dr. Rafała Kusiaka, zgromadziło liczne grono wiernych z różnych grup wiekowych, pragnących pogłębić swoją wiarę i przygotować się duchowo na nadchodzące święta Wielkiej Nocy.

Rekolekcje trwały przez cztery dni, tworząc intensywny okres modlitwy, refleksji i nauki. Ks. Rafał zagłębił się w szereg istotnych tematów, które dotykają codziennego życia każdego człowieka.

Pierwszego dnia rekolekcji, w środę 20 marca, rozpoczęto od konferencji dla uczniów szkoły podstawowej, gdzie Rekolekcjonista mówił o mocy Słowa Bożego w życiu codziennym. Wieczorem odbyła się Msza Święta z nauką dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla mężczyzn.

Kolejne dni rekolekcji, czyli czwartek i piątek, przyniosły bogaty program, obejmujący konferencje dla różnych grup wiekowych, Msze Święte z nauką, Drogę Krzyżową dla dzieci oraz spotkania w różnych instytucjach i wspólnotach parafialnych. Tematy poruszane przez rekolekcjonistę dotyczyły m.in. grzechu niszczącego relacje, świadectwa wiary jako formy osobistej ewangelizacji oraz znaczenia jedności w życiu rodzinnym i wspólnotowym.

W piątek wieczorem, po kolejnym dniu rekolekcji, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami osiedla, która była wyrazem wspólnej modlitwy i refleksji nad Męką Jezusa Chrystusa.

Ostatni dzień rekolekcji, sobota 23 marca, był czasem podsumowania i wspólnotowej modlitwy. W ciągu dnia odbyły się Msze Święte z nauką dla wszystkich, a wieczorem miało miejsce szczególne spotkanie ze wspólnotami istniejącymi przy parafii.

Na zakończenie rekolekcji Ks. prał. Jan Biedroń, proboszcz parafii, serdecznie podziękował Ks. dr. Rafałowi Kusiakowi za prowadzenie rekolekcji oraz za głęboką duchową inspirację, jaką przekazał uczestnikom. Następnie podziękował również wszystkim wiernym za ich zaangażowanie i aktywny udział w rekolekcjach, wyrażając nadzieję, że owocem tego czasu będzie pogłębienie relacji z Bogiem oraz wzrost duchowy dla każdego z nich.

Całe wydarzenie zakończyło się comiesięcznym Wieczorem Uwielbienia, który był okazją do wspólnej modlitwy i podziękowań za przeżyty czas rekolekcji oraz za łaski otrzymane podczas nich.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii nie tylko umożliwiły wiernym pogłębienie swojej wiary i relacji z Bogiem, ale także budowanie więzi wspólnotowych i wzajemne wsparcie w drodze do zbawienia.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img