Ogłoszenia duszpasterskie – 24.03.2024 r. – VI Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

 1. Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jest to czas bezpośredniego przygotowania się do przeżycia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  • Światowy Dzień Młodzieży oraz Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Misjonarzy. Młodzież w tym dniu zaproszona jest do Sandomierza. Tam na rynku miasta na godz. 1000 będzie modlitwa i poświęcenie palm, a następnie wyruszy procesja z palmami;
  • o godz. 1100 przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego początek uroczystej procesji do kościoła – o 1130 centralna uroczystość Niedzieli Palmowej. Po Mszy św. zostaną wybrane najpiękniejsze palmy w ramach konkursu na najpiękniejszą palmę;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 6);
  • Msze św. o 1700 i 1830 w dolnym kościele;
  • o 1930 spektakl Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży, przygotowany przez Ks. Pawła Piędzio. Serdecznie zapraszamy;
  • o 2030 zakończenie nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego oraz początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy w intencjach nowenny;
  • dzisiaj obchodzony jest również Dzień Świętości Życia. Jest możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wypełnione deklaracje przynosimy w Wielki Poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800;
  • Szkoła Katolicka prowadzi kiermasz ciast i wyrobów świątecznych – serdecznie zachęcamy do skorzystania;
  • przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiony kosz do którego można składać dary dla najuboższych.
 1. Jutro Wielki Poniedziałek – dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca.
 1. W Wielki Wtorek o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
  • o 1630 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 6.
 1. W Wielką Środęo 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • o godz. 1900 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza związane z przygotowaniami do Triduum Paschalnego.
 1. Wielki Czwartek – w tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa. W Katedrze o godz. 1000 będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Msza święta Krzyżma świętego, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W naszym kościele Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana o godz. 1800, a po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i możliwość osobistej adoracji wg. grafiku.
 1. Wielki Piątek – jest jedynym dniem w roku, w którym nie sprawuje się Mszy świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Liturgia tego dnia rozpocznie się w naszym kościele o 1800, a na jej zakończenie nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja wg. ustalonego grafiku. Adoracja krzyża przez uklęknięcie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje także wstrzemięźliwość, czyli całkowite wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych;
  • o godz. 1500 Droga krzyżowa w kościele dla wszystkich;
  • po Liturgii początek no­wenny do Bożego Miłosierdzia i adoracja aż do Rezurekcji. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty do godz. 2400.
   • stacyjna Droga Krzyżowa w Parku Dzikowskim o 1200.
 1. Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w dolnym kościele od godz. 900-1200 co 20 minut i od 1230-1500 co pół godziny. Po poświęceniu zapraszamy do Adoracji Krzyża w górnym kościele;
  • o godz. 1500 w Kaplicy Grobu nowenna do Bożego Miłosierdzia;
  • Liturgia paschalna rozpocznie się o godz. 1900. W Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę przynieśmy świece, by uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – o 600 Rezurekcja – początek przy grobie Pańskim;
  • następne Msze św. jak w niedziele począwszy od 830;
  • nie będzie Mszy św. dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1115, zapraszamy do górnego kościoła na godz. 1130;
  • o 1500 na rynku miasta Koronka do Bożego Miłosierdzia i taniec Uwielbienia – zapraszamy młodzież;
  • o godz. 1630 no­wenna do Bożego Miłosierdzia.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
  • jutro – ul. B. Chrobrego.
  • we wtorek – ul. W. Łokietka.
  • w środę – ul. B. Śmiałego.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Jana Matejki 16. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę lub przesyłane na konto, a przeznaczone na prace przy kościele czy hospicjum św. O. Pio. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Wasze zrozumienie i ofiarność, które wypływają z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
 1. Prezydent Miasta Tarnobrzega serdecznie zaprasza osoby samotne na Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się w dniu 28 marca 2024 r. (Wielki Czwartek) o godz. 1330, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, al. Niepodległości 2.
 1. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiony kosz, do którego można składać dary dla najuboższych z terenu naszej parafii.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dobrych przeżyć Wielkiego Tygodnia, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img