Uroczystość przyjęcia pierwszej Komunii Świętej w 2022 r.

Nowości

Autor

8 maja 2022 r. dzieci z klas 3 szkoły podstawowej przeżywały uroczystość przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. Mszy Świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. prał. dr Jan Biedroń – proboszcz parafii.

Ksiądz Proboszcz w wygłoszonym Słowie Bożym wskazywał na Pana Jezusa, który uświęca serca tych, którzy Go przyjmują.

– Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny moment życia dla dziecka. A ten kto kocha, jest gotów oddać ukochanej osobie wszystko, co ma najcenniejszego. Pan Jezus na tym świecie miał niewiele rzeczy, które mógłby ofiarować Apostołom. Jednak dał im coś największego – dał im samego siebie. Odtąd, przyjmując ten najświętszy Pokarm, mogli być stale z Panem Jezusem. On sam mieszkał w ich sercach i napełniał je świętością. Wasze zadanie jest więc następujące: zawsze kochać Pana Jezusa; mieć dobre i czyste serce; jak najczęściej zapraszać, aby On przez Komunię świętą w was zamieszkał; nigdy nie czyńcie tego, co jest złe – wskazywał Ks. prał. dr Jan Biedroń.

W tym roku uroczystość przyjęcia pierwszej Komunii Świętej była przeżywana na Mszy Świętej o godz. 10.00 (Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10) oraz na Mszy Świętej o godz. 12.00 (Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej)

Uroczystości można obejrzeć na kanale Katolickiej Telewizji Serbinów.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img