Ave, ave Ave Maria… – Rozpoczęliśmy nabożeństwa fatimskie

Nowości

Autor

7 maja 2022 r. o godz. 18.00 w pierwszą sobotę maja rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. W naszej parafii ta modlitwa poprzedzona jest godzinną adoracją przed Najświętszym Sakramentem. Następnie o godz. 19.00 sprawowana jest Msza Święta, a po niej wyrusza ulicami serbinowskiego osiedla procesja fatimska.

W tym roku pierwsze nabożeństwo fatimskie poprowadził Ks. prał. dr Jan Biedroń, który również podczas sprawowanej Mszy Świętej wygłosił homilię. Kaznodzieja przypomniał zgromadzonym o prośbie Matki Bożej dotyczącej wynagrodzeniu Bogu za zło popełniane w świecie.

Nabożeństwo Fatimskie, które przeżywamy od tylu lat, w pierwszą sobotę miesiąca, tak mocno propaguje kult Niepokalanego Serca Maryi we wspólnocie Chrystusowego Kościoła. To stanowi część orędzia jakie miało miejsce w czasie objawień fatimskich. Maryja – „Nasza Droga Pani” – jak często nazywała ją trójka małych wizjonerów: Hiacynta, Franciszek i Łucja – w czasie jednego z objawień, zachęcała dzieci do takiej właśnie postawy, modlitewno-ekspiacyjnej – czyli wynagradzającej Bogu za zło popełniane na świecie: „Chcę, żebyście przyszli tutaj, żebyście nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Bożej Różańcowej, by wyprosić pokój na świecie, bo tylko Ona może te łaski uzyskać. Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości do Ciebie, za nawrócenie grzeszników i jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi – przypominał kaznodzieja.

Ksiądz Proboszcz wskazywał na modlitwę różańcową, która pozwala zobaczyć w innej perspektywie sprawy Boże i ludzkie.

Dziwimy się i niedowierzamy skąd tyle zła nienawiści na świecie, bo zabrakło Boga w sercach wielu ludzi. Dlaczego tak bardzo jest nam potrzebna modlitwa różańcowa. Bo modlitwa różańcowa uczy nas wszystkich trzeźwego spojrzenia na sprawy Boże i ludzkie. Modlitwa różańcowa polecana przez Panią Fatimską była w wielu sytuacjach wielkim ratunkiem i wybawieniem. I może być nadal, dlatego nie rezygnujmy z niej. Powierzajmy się Jej Niepokalanemu Sercu i oddajmy w Jej ręce nasze losy i nasze życie, losy całego świata – wskazywał Ksiądz Proboszcz.

Po zakończonej Mszy Świętej z serbinowskiej świątyni wyruszyła procesja fatimska, której towarzyszyła prośba modlitewna, dotycząca pokoju na Ukrainie i na całym świecie oraz modlitwa w intencji dzieci, które 8 maja 2022 roku w naszej parafii przyjmą I komunię świętą.

Procesja została zwieńczona w kaplicy wieczystej adoracji udzieleniem błogosławieństwa Bożego poprzedzonym modlitwą maryjną.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img