Trwa 30-dniowe nabożeństwo w Kaplicy Wieczystej Adoracji – Bractwo św. Józefa zaprasza do wspólnej modlitwy

Nowości

Autor

Bractwo św. Józefa działające przy naszej parafii trwa na 30-dniowym nabożeństwie w Kaplicy Wieczystej Adoracji.

Od 19 lutego o godzinie 20:00, Kaplica Wieczystej stała się miejscem wyjątkowych modlitw i skupienia. Rozpoczęło się tutaj 30-dniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa, patrona rodzin, pracowników, oraz Kościoła powszechnego. Ta inicjatywa jest odpowiedzią na potrzebę głębokiej duchowej refleksji oraz łączenia się w modlitwie w obliczu współczesnych wyzwań.

Modlitwa różańcowa, stanowiąca integralną część tego nabożeństwa, odbywa się codziennie o godzinie 20:00. W tej wspólnej modlitwie wierni skupiają się na różnych tajemnicach życia Chrystusa i Matki Bożej, włączając w nie również modlitwy do św. Józefa. Jest to czas, aby oddać wszystkie troski i radości życia w ręce Boga, poprzez wstawiennictwo świętego Józefa, który w milczeniu i pokorze służył Bożemu planowi. Modlitwa w każdym dniu zakończona zostaje odśpiewaniem apelu jasnogórskiego i udzieleniem Bożego błogosławieństwa.

W nabożeństwie mogą wziąć udział wszyscy pragnący łączyć się w modlitwie i kontemplacji. Niezależnie od wieku czy stanu życia, każdy jest zaproszony do udziału i doświadczania wspólnoty duchowej, która się w tym miejscu tworzy. Jest to także okazja do pogłębienia więzi z Bogiem poprzez przebywanie w obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

28 lutego 2024 r. przed udzieleniem Bożego błogosławieństwa, słowa wdzięczności do zgromadzonych w Kaplicy Wieczystej Adoracji wypowiedział Ks. prał. Jan Biedroń. Ksiądz Proboszcz wskazał na postać św. Józefa jako człowieka sprawiedliwego i zachęcił wszystkich zebranych do naśladowania Patrona Kościoła Świętego.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img