Ogłoszenia duszpasterskie – 3.03.2024 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730.

 1. Dziś – III Niedziela Wielkiego Postu;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją (odpowiedzialny Rejon 3);
  • po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych;
  • niedziela adoracyjna.
 1. Jutro święto św. Kazimierza, królewicza.
 1. We wtorek o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środęo 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na to piękne nabożeństwo i zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej;
  • na Mszy św. modlitwa Posłańców Dobroci za powierzone im rodziny, a po niej rozesłanie świątecznego numeru listu „Otwarte Serca” w sali parafialnej.
 1. W I Czwartek Miesiąca wspomnienie św. męczennic Perpetuy i Felicyty;
  • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Przedłużenie tej Adoracji w Kaplicy Wieczystej – modlitwa różańcowa o godz. 2030 zwieńczona Apelem. Do tej modlitwy dołączy Bractwo św. Józefa i Wspomożyciele Kapłanów.
 1. W piątek wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika;
  • o 1800 Msza św. w intencji kobiet. Prosić będziemy Boga, aby w każdym narodzie i w każdej kulturze szanowano godność wszystkich kobiet;
  • także o 1800 Msza św. i spotkanie Oazy Młodzieżowej;
  • stacyjna Droga Krzyżowa w parafii św. Marii Magdaleny w Miechocinie o 1630.
 1. W sobotę wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy;
  • o 1500 Msza św. i spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
 1. W przyszłą niedzielę IV Niedziela Wielkiego Postu;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją (odpowiedzialny Rejon 4);
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków ul. Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 57.
  • jutro – blok nr 61.
  • we wtorek – blok nr 63.
  • w środę – blok nr 65.
  • w czwartek – blok nr 67.
  • w sobotę – blok nr 69.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Jana Matejki 8 i 10. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Od drugiego semestru tego roku szkolnego trwają katechezy uzupełniające dla młodzieży „Wierzę w Ciebie Boże żywy”. Katechezy odbywają się w jednym wybranym miejscu dekanatu, we 2 wybrane przez duszpasterzy soboty miesiąca. W naszym dekanacie te katechezy odbywają się na Serbinowie. W marcu 2 i 9 od 900. Harmonogramu spotkań w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 1. Od 19 lutego o 2000 w Kaplicy Wieczystej Adoracji Bractwo św. Józefa prowadzi 30 dniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa oraz modlitwę różańcową zakończone Apelem.
 1. W ostatnim czasie zostały zakończone prace remontowe w Hospicjum św. O. Pio przy kościele. Pomalowano pokoje, zamontowano nowe szafy, założono nowe oświetlenie, nowe drzwi wejściowe. Wszystkim zaangażowanym w to dzieło poprzez wsparcie finansowe, serdecznie dziękujemy.
 1. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie „Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Własnoręcznie wykonane palmy należy przynieść na uroczystą procesję o godz. 1100 i Mszę św. o godz. 1130 w Niedzielę Palmową 24 marca. Po Mszy św. zostaną wybrane najpiękniejsze palmy,
 1. Katolickie Przedszkole im. św. Józefa oraz Niepubliczny Żłobek Nazaret prowadzą nabór dzieci do przedszkola i żłobka na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na plakatach na drzwiach kościoła.
 1. Dyrekcja Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu ogłasza zapisy dla klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025. Dokumenty do zapisu znajdują się na stronie internetowej szkoły. Szkoła zapewnia uczniom przyjazną atmosferę i wszechstronny rozwój oraz indywidualne podejście do każdego ucznia.
 1. Szkoła Podstawowa nr 10 ogłasza zapisy na rok szkolny 2024/2025 dla dzieci z rocznika 2017 od 6 marca do 22 marca 2024 w systemie elektronicznym. Informacje na plakacie.
 1. W dniu 10 marca br. Szkoła Podstawowa nr 10 organizuje kiermasz ciast przy naszym kościele. Celem kiermaszu jest pokrycie kosztów montażu nowego monitoringu w szkole dla bezpieczeństwa uczących się tam dzieci.
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Pamiętamy o chorych, cierpiących.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img