Ogłoszenia duszpasterskie – 15.05.2022 r. – V Niedziela Wielkanocna

15.05.2022 r.
V Niedziela Wielkanocna

W naszych modlitwach polecajmy naród Ukraiński prosząc o pokój.

1. Dziś – V Niedziela Wielkanocna;
    • na Mszy św. o 1000 Uroczystość rocznicy I Komunii Świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 i dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej;
    • nie będzie Mszy św. o godz. 1115;
    • 0 1630 nabożeństwo majowe – w intencji wprowadzającej modlitwa w intencji zmarłych z racji 3 niedzieli miesiąca.
    • o 1930 nabożeństwo przy kapliczce na ul. Sienkiewicza – odpowiedzialny rejon VII;
    • nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1700, dla starszych i młodzieży po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630. Majówki przy kapliczkach o 1930 – harmonogram jest wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej.
  1. Jutro – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego;
  1. We wtorek parafialny dzień modlitwy o trzeźwość.
  1. W środę o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartekparafialny dzień modlitwy o jedność.
  1. W piątek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny.
  1. W przyszłą niedzielę – VI Niedziela Wielkanocna;
    • 0 1630 nabożeństwo majowe w kościele;
    • nabożeństwo przy figurze Chrystusa Króla o 1930 – odpowiedzialny rejon V.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 6. Prosimy o zatroskanie w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu rodzicom dzieci rocznicowych składamy Bóg zapłać.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
    • jutro – Zwierzyniecka 69.
    • we wtorek – Zwierzyniecka 71.
    • w czwartek – Zwierzyniecka 73.
    • w piątek – Domki Sikorskiego, Gwarków, Gajowa, Podleśna, Garażowa, Dąbrowskiej, Kwiat­kowskiego.
    • w przyszłą niedzielę – domki: Zwierzyniecka, Konstytucji 3 Maja.
  1. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jana Pawła II prowadzi rekrutację na rok szkolny 2022/23. Zapisy drogą elektroniczną lub w sekretariacie szkoły.
  1. W każdy czwartek w godzinach od 1800 do 1900 , na świetlicy parafialnej istnieje możliwość wykonania przesiewowego badania słuchu u dzieci i młodzieży, w kierunku zaburzenia przetwarzania słuchowego. Badania są prowadzone przez wykwalifikowanego terapeutę słuchu.
  1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
  1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.