Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Nowości

Autor

4 września 2023 r. trzy placówki edukacyjne: Szkoła Katolicka, PSP nr 10 oraz Przedszkole św. Józefa, uroczyście otworzyły swoje drzwi dla uczniów i rodziców.

Msza Święta dla uczniów z PSP nr 10 odbyła się o godzinie 8.00. O godzinie 10.00 odprawiona została Msza Święta dla uczniów Szkół Katolickich, a o 15.00 dla dzieci z Przedszkola św. Józefa.

Mszy Świętej dla PSP nr 10 oraz Szkół Katolickich przewodniczył ks. prał. Jan Biedroń, który również wygłosił okolicznościowe homilie.

W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2023/24. Stając na progu nowej rzeczywistości uświadamiamy sobie, że czas jest nam dany i zadany byśmy wszyscy pogłębili wiarę, wiedzę i jeszcze pełniej zjednoczyli się z naszym Panem. Program duszpasterski na najbliższy rok zaprasza nas do uczestniczenia we wspólnocie Kościoła. Pierwszym i najważniejszym doświadczeniem wspólnoty wiary jest to, które dokonuje się w rodzinach. To dziadkowie i rodzice jako pierwsi uczą podstawowych prawd wiary. Przez własny przykład wprowadzają w życie modlitwy i sakramentalne, w praktykowanie wartości chrześcijańskich. Są pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami i katechetami dla swoich dzieci.

W homilii Ksiądz Proboszcz zachęcał zgromadzonych do czerpania wzoru życia rodzinnego i chrześcijańskiego od rodziny Ulmów, która 10 września zostanie beatyfikowana.

Już za kilka dni otrzymamy jako wzór cnót chrześcijańskich wyjątkową rodzinę. Dokładnie 10 września br. w Markowej, miejscowości, w której mieszkali i ponieśli śmierć męczeńską odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Wiktorii i Józefa Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci. Kościół pokaże, w oparciu o ich życie, realizację zadań rodziny chrześcijańskiej. Ulmowie byli ludźmi uczciwymi, sumiennymi i odpowiedzialnymi w wypełnianiu codziennych obowiązków. Pomagali innym i czynili to bez rozgłosu. Niech przykład tej chrześcijańskiej rodziny, wkrótce błogosławionej, pobudza was rodziców i wasze dzieci, by stawać się zawsze coraz lepszym człowiekiem.

Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Proboszcz skierował do społeczności szkolnych słowa życzliwości, tym samym życząc wielu łask Bożych, Darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Po Mszy Świętej o godz. 10.00 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice przeszli do sali parafialnej św. Jana Pawła II. Pani dyrektor Joanna Szmuc serdecznie przywitała zgromadzonych, zwracając szczególną uwagę na nowych uczniów, którzy pierwszy raz przekroczą progi szkoły.

– To kolejny rok pracy i nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. To kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań oraz poszukiwania dalszej drogi rozwoju – mówiła Pani Dyrektor. Akcentując na nadchodzące zajęcia dydaktyczne, dodała: – Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników w nauce. Powodzenia!

To wyjątkowe, pełne duchowego znaczenia rozpoczęcie roku szkolnego zostanie zapamiętane przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców, stanowiąc solidne fundamenty dla kolejnych miesięcy nauki i pracy.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img