Uroczysta I Komunia Święta w 2023 r.

Nowości

Autor

W niedzielę, 14 maja 2023 roku, społeczność katolicka w Tarnobrzegu-Serbinowie świętowała niezwykłe wydarzenie – Pierwszą Komunię Świętą. Był to nie tylko czas radosnej celebracji, ale także ważny etap w duchowym rozwoju dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.

Uroczystość odbyła się w pięknej i starannie przygotowanej świątyni parafialnej. Wielu wiernych zgromadziło się, aby uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu i wesprzeć dzieci oraz ich rodziny.

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej trwały przez wiele miesięcy. Dzieci uczestniczyły w katechezie, gdzie uczyły się o Eucharystii, sakramentach i wartościach chrześcijańskiego życia. Przez ten czas poznawały również modlitwy i praktyki, które towarzyszą katolickiej tradycji. Każde z dzieci było odpowiednio przygotowane do przyjęcia tego wyjątkowego Sakramentu.

Uroczystym Mszom Świętym przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, który również wygłosił okolicznościową homilię.

Podczas homilii Ksiądz Proboszcz nawiązał do znaczenia Pierwszej Komunii Świętej jako duchowego przeżycia i bliskości z Bogiem. Wskazał na ważność życia według Ewangelii i przyjęcia Jezusa Chrystusa do swojego serca. Zachęcił dzieci do kontynuowania swojej drogi w wierze i poszukiwania Boga w swoim życiu codziennym.

Po zakończonej Liturgii Eucharystycznej dzieci wyraziły swoją wiarę i wdzięczność Panu Bogu za przyjęcie I Komunii Świętej. Słowa podziękowań również zostały skierowane w stronę Ks. prał. dr. Jana Biedronia – proboszcza parafii oraz katechetów: p. Barbary Kubrak  i Ks. Michała Zelika, którzy w tym roku byli odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości komunijnych.

Uroczystości były transmitowane na żywo przez Katolicką Telewizję Serbinów.

 

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img