Telewizja Katolicka Serbinów uhonorowana prestiżową nagrodą Arbor Bona

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

W tegorocznej edycji nagrody Arbor Bona, czyli Dobrego Drzewa, diecezji sandomierskiej, laureatem została Telewizja Katolicka Serbinów. Gala wręczenia nagród miała miejsce na malowniczym Zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Arbor Bona to prestiżowe wyróżnienie przyznawane za szczególne zasługi w promowaniu wartości katolickich w różnych dziedzinach. W roku 2023, Telewizja Katolicka Serbinów zdobyła laur za swoje zaangażowanie w dziedzinie ewangelizacji.

Przed wręczeniem nagród, Ks. prał. Jan Biedroń został poproszony o udzielenie wywiadu dla Telewizji Polskiej, w którym podkreślił znaczenie działalności Telewizji Katolickiej Serbinów. Wyraził wdzięczność Bogu za 10 lat działalności stacji oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w jej działalność. W kontekście nagrody, Ks. prał. Jan Biedroń wspomniał o misji społecznej stacji, skierowanej do chorych, cierpiących, społeczności lokalnej, diecezjalnej, osób mieszkających za granicą oraz tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć osobiście w Eucharystii.

Ks. prał. Jan Biedroń zauważył, jak ważna była działalność Katolickiej Telewizji Serbinów podczas pandemii, kiedy obostrzenia sanitarne ograniczały dostęp do uczestnictwa w życiu kościelnym. Działalność stacji, dzięki profesjonalnemu przekazowi, umożliwiła wielu wiernym duchowe uczestnictwo we Mszy Świętej i innych wydarzeniach kościelnych.

Laudację na cześć Katolickiej Telewizji Serbinów wygłosiła P. Ewa Lipińska-Mikrut. W swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie misji ewangelizacyjnej, którą realizuje stacja oraz zaznaczyła, jak ważne jest dostosowanie przekazu ewangelii do współczesnych odbiorców, co z powodzeniem realizuje Telewizja Katolicka Serbinów.

Podczas wyjątkowego momentu ceremonii, na scenę zostali zaproszeni Ks. prał. Jan Biedroń, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, przy której działa Telewizja Katolicka Serbinów, wraz z członkami redakcji. To właśnie oni mieli zaszczyt otrzymać prestiżowe wyróżnienie Arbor Bona z rąk Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza.

Otrzymanie nagrody Arbor Bona jest wyrazem uznania dla wieloletniej pracy Telewizji Katolickiej Serbinów. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w służbie ewangelizacyjnej poprzez działalność medialną.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img