Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie

Nowości

Autor

23 października 2022 r. w sercu naszej parafii gościliśmy członków wspólnoty Ruchu Światło-Życie, którzy w ramach spotkania formacyjnego przeżywali Dzień Wspólnoty. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą, sprawowaną o godz. 13.00 w naszym kościele parafialnym.

Liturgii przewodniczył Ks. Krzysztof Dzierżak – moderator rejonowy wspólnoty Domowego Kościoła. Ks. Krzysztof również wygłosił homilię, w której przywołał ewangeliczny obraz modlitwy faryzeusza i celnika. – Modlitwa jest relacją z Bogiem. Jest trudna. Uczymy się jej od najmłodszych lat. (…) Dzisiaj modlitwa przedstawiona nam w Ewangelii to dwie skrajności. Pan Jezus ukazuje nam modlitwę faryzeusza i modlitwę celnika. Można powiedzieć, że faryzeusz rozpoczął modlitwę w sposób najwłaściwszy, jak to było możliwe: Boże dziękuję Ci. (…) Jeden i drugi dobrze rozpoczyna modlitwę, ale usprawiedliwiony odchodzi ten, który poznał prawdę o sobie, o miłosiernym Ojcu – mówił kaznodzieja.

Oprawa liturgiczna Mszy Świętej została przygotowana przez członków wspólnoty Domowego Kościoła, do których po zakończonej Eucharystii słowo skierował Ks. prał. dr Jan Biedroń.

– Grupy parafialne, a wśród nich również mocno wpisuje się gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie – Domowy Kościół, są zawsze znakiem żywej wspólnoty Kościoła. Spotkania formacyjne i bycie we wspólnocie, której centrum stanowi Bóg, to narzędzia, które pomagają w wypełnianiu chrześcijańskiej misji głoszenia Ewangelii. Dawanie świadectwa swojej wiary, zawsze stanowi zachętę do podjęcia tej wyjątkowej drogi formacji życia małżeńskiego – mówił Ksiądz Proboszcz.

Kolejnym punktem spotkania była modlitwa do Ducha Świętego, a po niej konferencja wygłoszona przez Ks. Krzysztofa Dzierżaka. Tematem przewodnim rozważania było dawanie świadectwa, które jest formą ewangelizacji.

Po zakończonej konferencji był czas na zabranie głosu przez członków wspólnoty Domowego Kościoła. Każdy mógł podzielić się świadectwem, w którym opowiadał o osobistym doświadczeniu Pana Boga. Modlitewne spotkanie zostało zwieńczone agapą w sali parafialnej.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img