Przed tak wielkim Sakramentem… – Rozpoczęcie 4. Kongresu Eucharystycznego

Nowości

Autor

3 maja 2022 roku o godz. 16.30 rozpoczęły się parafialne uroczystości związane z 4. Kongresem Eucharystycznym Diecezji Sandomierskiej.

Najświętszy Sakrament niesiony przez Ks. Proboszcza Jana Zająca w uroczystej procesji z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu został przed naszą świątynią przekazany Ks. prał. dr. Janowi Biedroniowi, a następnie przeniesiony do naszego kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie.

Pierwszym modlitewnym punktem Kongresu Eucharystycznego w naszej parafii były nieszpory o Najświętszej Eucharystii. W trakcie uroczystej Liturgii Godzin Ksiądz Proboszcz wygłosił okolicznościową homilię, w której wskazał na szczególną wartość Eucharystii.

Kapłan sprawujący Eucharystię uobecnia, sprowadza Jezusa Chrystusa na ołtarz. To największe wydarzenie i cud dokonuje się w świątyni. (…) Droga, która nie prowadzi do świątyni – prowadzi donikąd, bo oto w świątyni Bóg przychodzi mocą swojego daru z wysoka – wskazywał Ksiądz Proboszcz.

Uroczystości kongresowe w  naszej parafii zostaną zwieńczone Mszą Świętą sprawowaną w środę, 4 maja o godz. 15.00, po której wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Tarnobrzegu (Ojcowie Dominikanie).

Szczegółowe informacje dot. planu adoracji można znaleźć w tym miejscu:

4. Kongres Eucharystyczny Diecezji Sandomierskiej w naszej parafii

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img