Parafialna stacja 4. Kongresu Eucharystycznego – procesja teoforyczna do Ojców Dominikanów

Nowości

Autor

4 maja 2022 r. zakończyły się uroczyste obchody parafialnej stacji 4. Kongresu Eucharystycznego Diecezji Sandomierskiej, którego zwieńczenie będzie miało miejsce 26 czerwca w Sandomierzu. Szczytowym momentem tych wydarzeń będzie Msza Święta sprawowana w tym dniu pod przewodnictwem kard. Gerharda Mullera.

Uroczysta procesja teoforyczna w naszej parafii została poprzedzoną nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia oraz Msza Świętą sprawowaną w serbinowskiej świątyni.

Liturgii przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, który również wygłosił homilię ukazującą znaczenie Eucharystii w codziennym życiu. Ksiądz Proboszcz w wygłoszonym Słowie Bożym zwrócił uwagę na Jezusa Chrystusa, który w darze Komunii Świętej udziela Łaski do pokonywania ludzkich słabości.

Chrześcijanie, o których inni mówili: Patrzcie, jak oni się miłują! Z czego wypływała ta miłość? Z dzielonego chleba, z miłości do Eucharystii i z wiary w obecność żywego i prawdziwego Boga, który pozostał z człowiekiem, aż do skończenia świata. (…) Bóg jest wielki a zarazem mały. Wielki bo stworzył cały świat, bo zna losy każdego człowieka i nikt mu nie jest obojętny. Mały, bo ukrył się w kruszynie chleba. Dlatego chcemy Boga uwielbiać w drodze naszego pielgrzymowania, aby ożyła wiara i miłość do przenajświętszej Eucharystii – mówił Ks. prał. dr Jan Biedroń.

Po zakończonej Mszy Świętej wyruszyła uroczysta procesja teoforyczna do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Była to szczególna okazja, aby jako wspólnota parafialna dać świadectwo wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Procesja przeszła następującymi ulicami: Konstytucji 3-go Maja, Zwierzyniecka, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Sandomierska, Kościuszki. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnobrzegu.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img