Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy… – Bierzmowanie 2022 r.

Nowości

Autor

W uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, która w tym roku wyjątkowo ze względu na oktawę Wielkanocy, obchodzona była 26 kwietnia, Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Uroczystej Liturgii przewodniczył Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Mszę Świętą koncelebrowali ks. prał. Jan Biedroń – proboszcz naszej parafii wraz z ks. kan. Janem Zającem – proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu-Dzikowie.

Na początku Mszy Świętej przedstawiciele Rodziców kandydatów do bierzmowania poprosili Biskupa Ordynariusza o przekazanie ich dzieciom Znamienia daru Duchu Świętego oraz o umocnienie ich wiary poprzez udzielony sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego. W celebracji przewidziany przed wygłoszeniem homilii dialog Proboszcza Parafii z Biskupem był potwierdzeniem tej prośby. Jednocześnie Pasterz Diecezji został zapewniony o właściwym przygotowaniu młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Następnie w wygłoszonej homilii Biskup Krzysztof Nitkiewicz wskazywał na przykład życia św. Wojciecha, który przyczynił się do chrystianizacji Polski.

Skąd święty Wojciech czerpał siłę do niestrudzonej pracy? Z Eucharystii, Msza Święta, Komunia Święta, Pismo Święte, które było czytane podczas Mszy Świętej, one dawały mu siłę do takiej niestrudzonej pracy. (…) Dziękując Bogu za przykład św. Wojciecha, który przysłużył się do tego, że Polska jest krajem chrześcijańskim, powinniśmy starać się brać z niego przykład i wierzyć w to, że Bóg daje nam swoją pomoc. Dzisiaj młodzi otrzymają taką pomoc w sakramencie bierzmowania, bo to jest sakrament, poprzez który otrzymujemy Ducha Świętego – mówił Biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Na zakończenie Liturgii przedstawiciele młodzieży podziękowali Biskupowi Krzysztofowi Nitkiewiczowi za udzielony sakrament bierzmowania oraz za przygotowanie do tego ważnego wydarzenia kapłanom, katechetom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i całej wspólnocie parafialnej za dar modlitwy w ich intencji. Następnie słowa wdzięczności  wypowiedział Ks. prał. dr Jan Biedroń, który podziękował Biskupowi Ordynariuszowi za wygłoszone Słowo Boże, za modlitwę i udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży. Ksiądz Proboszcz również podziękował Ks. Krzysztofowi Nowakowi, który od strony formacyjnej był odpowiedzialny w tym roku za przygotowanie młodych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Słowa wdzięczności Księdza Proboszcza zostały skierowane także w stronę kapłanów, rodziców i nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia uroczystej Mszy Świętej, podczas której młodzież przyjęła sakrament bierzmowania.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img