„Do zobaczenia w dorosłym życiu ….” – uroczystość pożegnania absolwentów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego

Nowości

Autor

28 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. We Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ks. prał. dr. Jana Biedronia wzięli udział uczniowie, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Homilię wygłosił Ks. prał. dr Jan Biedroń, w której zwracając się do uczniów, przypomniał o wartościach, jakimi kierował się św. Jan Paweł – patron szkół katolickich. Zachęcał absolwentów naszego liceum, aby  w dorosłym życiu kierowali się  nauką patrona  – „ Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego”.

– Drodzy młodzi przyjaciele! Dzisiaj trzeba nam wiele odwagi by być świadkiem. Przygotowujecie się do życia dorosłego, do zadań życiowych od których będzie zależeć przyszłość społeczeństwa, Kościoła i naszej Ojczyzny. Wasze pokolenie jest postawione ze szczególną mocą wobec wyzwania, aby zachować nienaruszony depozyt wiary. To wy przeniesiecie dziedzictwo wiary w dalsze pokolenia. Dlatego odkrywajcie wasze chrześcijańskie korzenie – zachęcał kaznodzieja.

Ksiądz Proboszcz w wygłoszonym Słowie Bożym wskazywał na wyzwania, które stawia przed absolwentami, a przyszłymi studentami Ewangelia Jezusa Chrystusa.

Żyjemy w czasach niełatwych. Jesteśmy świadkami wspaniałych wydarzeń, jesteśmy dumni z postaw wielu ludzi, ale jesteśmy też świadkami kryzysu człowieczeństwa, lansowania ludzi którzy dają publiczne dowody swojego obrzydzenia chrześcijaństwem i religią w jej powszechnym rozumieniu, na naszych oczach dokonuje się niszczenie człowieka poprzez toczącą się wojnę na Ukrainie. Dlatego i dzisiaj nie możemy godzić się na promocję wrogiej człowiekowi ideologii za pomocą mediów publicznych. Nie może miejsca Boga zająć pieniądz, władczy człowiek zabijający innych, bezduszność i wyrachowanie. Najdrożsi, niech was nie zadowala miernota i bylejakość, nie dawajcie się uwodzić pseudoautorytetom. Pamiętajcie, że jesteście także uczniami Chrystusa. To coś bardzo wielkiego i zobowiązującego. Wcielajcie w swoje życie naukę Jezusa i pozostańcie mu wierni – wskazywał Ksiądz Proboszcz.

Prowadzący szkoły katolickie w Tarnobrzegu podziękował nauczycielom za miłość niełatwą – bo miłość do szkoły oraz  zaangażowanie w wychowanie i edukację młodego pokolenia,

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali parafialnej im. św. Jana Pawła II.

W przemówieniu  Pani dyrektor Joanna Szmuc odniosła się do warunków w jakich przyszło wkraczać  w dorosłość tegorocznym maturzystom. Zaznaczyła jednak, iż mimo trudnych okoliczności nasi absolwenci są w najpiękniejszym momencie życia. I na świat, ten dobry czy zły, powinni odpowiadać swoim uczciwym życiem.

„ Drodzy Absolwenci, „Wyciągnijcie dłonie i chwyćcie marzenia, niechaj nadziei skrzydła niosą Was….”

Kończąc, Pani dyrektor życzyła wszystkim jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości i dobrych wyborów życiowych .

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród i wyróżnień .

Ks. Prałat Jan Biedroń – prowadzący liceum, wraz z panią Dyrektor wręczyli nagrodę dla szczególnie wyróżniających się uczniów w działalności na rzecz szkoły, drugiego człowieka. Nagrodę PRIMUS INTER PARES, otrzymał Kamil Chłopek.

Wyróżniający się uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

Byli to:

  • Kacper Chartiński
  • Michał Duszkiewicz
  • Wiktoria Komada
  • Olga Prawica
  • Samanta Serafin
  • Aleksandra Walczyna

Następnie swoje słowa do maturzystów skierowali koleżanki i koledzy ze szkoły. Dzięki przygotowanemu programowi artystycznemu, wszyscy mogli spojrzeć na maturę
z przymrużeniem oka i choć na chwilę zapomnieć o czekających ich wyzwaniach. Niespodziankę dla uczniów przygotowali również nauczyciele, którzy wspólnie ułożyli tekst piosenki, a brawurowe wykonanie wywołało uśmiech na twarzach wychowanków.

„Do zobaczenia w dorosłym życiu”. Życzymy maturzystom powodzenia na egzaminie dojrzałości oraz pięknego dorosłego życia na innej drodze, na innym szlaku…

Joanna Baran

Foto. Archiwum Szkoły

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img