Ogłoszenia duszpasterskie – 1.05.2022 r. – III Niedziela Wielkanocna

Nowości

Autor

1.05.2022 r.
III Niedziela Wielkanocna

W naszych modlitwach polecajmy naród Ukraiński prosząc o pokój.

 1. Dziś – III Niedziela Wielkanocna – Narodowy Dzień Czytania Pisma Św., który rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  • z racji zakończonego Tygodnia Miłosierdzia, który w tym roku był przeżywamy pod hasłem Dzień Dobra, organizowana jest zbiórka do puszek na rzecz placówek Caritas, które pomagają rodzinom oraz dzieciom, a obecnie również uchodźcom z Ukrainy i migrantom;
  • o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów będzie emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: Duchowy poradnik, w którym poruszane są  kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego;
  • o 1615 początek nabożeństw majowych i zmiana tajemnic różańcowych;
  • Niedziela Adoracyjna;
  • święto św. Józefa, Rzemieślnikarozpoczynające miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej;
  • nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1700, dla starszych i młodzieży po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630. Majówki przy kapliczkach o 1930 – harmonogram jest wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej.
 1. Jutro – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła;
  • po Mszy św. o 1800 nabożeństwo majowe w Ogrodzie Maryjnym. Serdecznie zapraszamy;
  • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
 1. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski;
  • Msze św. jak w niedziele, nie ma Mszy św. o 1115;
  • o 1630 Nieszpory o Najświętszej Eucharystii  i początek parafialnej stacji Kongresowej. Grafik adoracji stacji Kongresowej prowadzonej w Kaplicy Wieczystej Adoracji, jest  umieszczony na stronie internetowej parafii oraz podany w ogłoszeniach. Adoracja  3 maja od godz. 1700 do 4 maja. O od godz. 1500  Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza św. i uroczysta procesja  z Najświętszym Sakramentem do Sanktuarium OO. Dominikanów. Serdecznie zapraszamy do czuwania modlitewnego i udziału w procesji Eucharystycznej. Zwieńczeniem Kongresu będzie uroczystość w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu – 26 czerwca Mszą św. pod przewodnictwem kard. Gerharda Mullera.
  • po Mszy św. 0 godz. godz. 1700 nabożeństwo majowe;
  • 231 rocznica uchwalenia Konstytucji – w kościele OO. Dominikanów początek uroczystości Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 930.
 1. W środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  • o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza św. i Procesja Eucharystyczna do Sanktuarium OO. Dominikanów;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W I Czwartek Miesiącaparafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 630 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych;
  • zakończenie Kongresu Eucharystycznego w dekanacie. W kościele dominikanów o 1700  zostaną odśpiewane nieszpory o Najświętszym Sakramencie a po nich wyruszy procesja na rynek miasta. O godz. 1800  zostanie odprawiona Msza św. kończąca Kongres w dekanacie.
 1. W I Piątek Miesiąca święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;
  • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1630 spowiedź;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
 1. W I Sobotę Miesiąca o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi, a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
  • o 830 nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci I Komunijnych ich rodziców i rodzeństwa;
  • od 1030 odwiedziny chorych;
  • nabożeństwo fatimskie: od 1800 adoracja, o godz. 1900 Msza św. i procesja z figurą zwieńczona Apelem Maryjnym w Kaplicy Adoracyjnej.
 1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza;
  • Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1000 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 i o godz. 1200 dla  uczniów  Katolickiej Szkoły Podstawowej;
  • z tej racji parafialne Msze św. o godz. 1000,  1130 i 1300 będą odprawiane w dolnym kościele, nie będzie Mszy św. o godz. 1115.
 1. Ekipie pracującej przy naszym kościele układającej kostkę, montującej odwodnienie, barierki, oraz pracującym w Ogrodzie Maryjnym, składamy serdeczne podziękowanie.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w czwartek w świetlicy od godz. 1600 do 1800.
 1. Państwowa Szkoła Muzyczna ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu rodzicom młodzieży bierzmowanej składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 53.
  • jutro – blok nr 55.
  • w środę – blok nr 57.
  • w czwartek – blok nr 61.
  • w piątek – blok nr 63.
 1. Caritas naszej Diecezji zachęca do udziału w akcji Paczka dla Ukrainy. Polega ona na pomocy rodziny z Polski rodzinie na Ukrainie. Ma to być swego rodzaju „paczka przetrwania.” Gdyby ktoś zdecydował się na udział w tej akcji pomocowej, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Paczki muszą być dostarczone do 15 maja, a Caritas chce przekazać je na Ukrainę na Dzień Matki.
 2. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Niech miesiąc maj w szczególny sposób przypomina nam o Matce Bożej w naszym życiu.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img