Parafialny Dzień Chorego. XX rocznica powstania Hospicjum św. Ojca Pio

Nowości

Autor

11. lutego 2021 r. obchodziliśmy  Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony 13. maja 1992 r. przez św. Jana Pawła II. W tym dniu w naszej parafii przeżywaliśmy również 20. rocznicę powstania Hospicjum św. Ojca Pio – miejsca w którym szczególną opieką zdrowotną jak również duchową są otoczeni chorzy i cierpiący.

Z tej okazji sprawowana była  Msza Święta pod przewodnictwem ks. prał. dra Jana Biedronia – proboszcza naszej wspólnoty, który wygłosił również homilię. Wskazując na osoby chore i cierpiące, mówił:
Bliskość drugiego człowieka zwłaszcza chorego jest wielkim darem, ale z drugiej strony bliskość człowieka zdrowego dla chorego jest wielkim balsamem. Dzisiaj dziękujemy za 20 lat istnienia to Hospicjum św. Ojca Pio. Nie jest to jubileusz, bo będziemy taki jubileusz mogli świętować za pięć lat: 25-lecie istnienia Hospicjum. Jest to rocznica po to, abyśmy mogli uświadomić sobie, że istnieje to hospicjum, że ono działa i nie przestanie działać, bo blisko 160 starszych, chorych osób ciągle korzysta z pomocy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Hospicjum św. Ojca Pio w Tarnobrzegu przy naszej parafii. 

Druga część uroczystości miała miejsce w Hospicjum św. Ojca Pio, w którym zostało odprawione okolicznościowe nabożeństwo za chorych i cierpiących oraz wszystkich pracowników Hospicjum.

Na miejsce w Hospicjum Św. Ojca Pio oczekuje 80 osób. Jak zauważa P. Maria Walczyna – zastępca kierownika do spraw medycznych Hospicjum Świętego Ojca Pio, zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze rośnie.

Źródło: https://leliwa.pl/tarnobrzeg-kilkadziesiat-osob-w-kolejce-oczekujacych-na-miejsce-w-hospicjum/

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img