Parafialne uroczystości ku czci św. Józefa

Nowości

Autor

19 marca 2024 r. w uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, w parafialny dzień wdzięczności za ojcowską posługę w rodzinach, zgromadziliśmy się jako wspólnota, aby wyrazić naszą głęboką wdzięczność za obecność, miłość i ofiarność ojców w naszym życiu. To był czas, w którym wspólnie dziękowaliśmy Bogu za ich codzienny trud, wsparcie i mądrość, która kształtuje domowe środowiska.

O godzinie 10:00, zgromadzeni w kościele wierni uczestniczyli we Mszy Świętej, podczas której zostali przyjęci nowi członkowie do Bractwa św. Józefa. Homilię wygłosił Ks. prał. Jan Biedroń – proboszcz parafii a zarazem duchowy opiekun Bractwa św. Józefa.

W homilii kaznodzieja podkreślał, że św. Józef jest nadal aktualnym wzorem męskości i wierności dla współczesnych mężczyzn, a jego cicha służba i oddanie są niezwykle cenne w obecnym świecie pełnym zgiełku i hałasu. – Święty Józef jest nadal fascynującą postacią. Jest on wciąż aktualnym wzorem dla współczesnych mężczyzn, tym bardziej dla Bractwa Św. Józefa, które działa w naszej parafii. Cieszę się, że dziś dwóch kolejnych mężczyzn zostanie włączonych do tego Bractwa. Bardzo dziękuję za waszą modlitwę w Kaplicy Wieczystej Adoracji, trwającą trzydzieści dni, w którą wpisuje się także Nowenna do Św. Józefa. Współczesny świat promuje mężczyzn sukcesu, celebrytów, utalentowanych aktorów, to jednak tylko milczący Józef potrafi nam tak naprawdę ukazać właściwą drogę do nieprzemijającego szczęścia. Św. Józef – milczący święty – ale jakże dużo ma nam do powiedzenia! Jest On przykładem postawy wierzącego człowieka względem Boga, kobiety, dziecka. (…) Zrozumiał, że jego plany nie są najważniejsze. Jakże On jest nam potrzebny, by pomóc nam, kiedy burzą się nasze plany. Jakże On jest nam potrzebny, by pomóc, kiedy pojawiają się w naszych rodzinach problemy i trudności. Niech uczy nas wzajemnego szacunku, zaufania, wierności, wspólnej modlitwy i nieustannego poszukiwania Woli Bożej dla naszych małżeństw, rodzin i całej wspólnoty Kościoła – mówił kaznodzieja.

O godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim zostało zwieńczone 30-dniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa, odprawiane w kaplicy Wieczystej Adoracji.

W tym wyjątkowym dniu, niezapomniane chwile przeżywali także najmłodsi. O godzinie 15:00 dzieci z przedszkola św. Józefa obchodziły swoje patronalne święto. W homilii Ks. prał. Jan Biedroń zwrócił uwagę na szczególne orędownictwo Opiekuna Pana Jezusa. – Dziś uroczystość w naszym Przedszkolu. Z pełną radością możemy biec do naszego Patrona i składać u jego stóp miłość dziecięcych serc. Święty Józef jest opiekunem każdego z nas osobno, bo jest również Patronem całego Kościoła. Kochane dzieci! Przychodźcie więc zawsze z ufnością do Józefa! Tam, gdzie już nikt nie pomoże, tam Oblubieniec Maryi wezwany z ufnością, pomoże na pewno. Cieszę się, że każdego miesiąca kiedy odprawiana jest Msza św. w Przedszkolu, możemy razem przyzywać naszego Patrona św. Józefa. Od najmłodszych lat zwracajcie się do niego i pamiętając, że szczęśliwy jest ten kto sobie Józefa ma za opiekuna – mówił kaznodzieja.

Po uroczystej Mszy Świętej, która była sercem obchodów patronalnego święta przedszkolaków, dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki przedstawiające św. Józefa oraz zostały obdarowane słodkimi upominkami, które sprawiły wielką radość i uśmiech na ich twarzach.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img