Spotkanie kapłanów dekanatu tarnobrzeskiego

Nowości

Autor

14 marca 2024 roku o godz. 20.00, w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, odbyło się spotkanie kapłanów dekanatu tarnobrzeskiego. Spotkanie poprowadził Ks. Dariusz Sidor, pełniący posługę ojca duchownego.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Następnie odbyła się konferencja, której tematem była rola modlitwy w życiu codziennym kapłana i jego tożsamość duchowa. Ks. Dariusz Sidor dzielił się swoimi refleksjami na ten temat, opierając się zarówno na nauczaniu Kościoła, jak i własnych doświadczeniach duszpasterskich. Podkreślał, że modlitwa nie tylko umacnia relację kapłana z Bogiem, ale także kształtuje jego tożsamość i posługę wobec wspólnoty wiernych. Po konferencji wszyscy uczestnicy spotkania włączyli się w modlitwę różańcową.

Podczas ogłoszeń związanych z życiem diecezji oraz sprawami duszpasterskimi w dekanacie, głos zabrali: Ks. Adrian Kalek, Ks. prał. Jan Biedroń oraz dziekan dekanatu Ks. Marek Adam.

Spotkanie dekanalne kapłanów w Tarnobrzegu było nie tylko okazją do wspólnej modlitwy i pogłębiania duchowości, lecz także do wzmocnienia więzi między duszpasterzami oraz wymiany doświadczeń.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img