Ogólnopolska wystawa plenerowa o śp. Helenie Kmieć w naszej parafii

Nowości

Autor

Z inicjatywy Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnobrzegu-Serbinowie w tygodniu Miłosierdzia Bożego obchodzonym w 2022 r. w naszej parafii można zwiedzać wystawę opowiadającą o życiu i działalności śp. Heleny Kmieć – świeckiej misjonarce działającej w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator. Z tej okazji na zakończenie Mszy Świętej wierni mogli posłuchać osobistego świadectwa P. Marioli Kaźmierskiej, również wolontariuszki Wolontariatu Misyjnego Salvator, a następnie zwiedzić okolicznościową wystawę.

Wystawa zatytułowana “Helena Kmieć – Ona pięknie żyła” została umieszczona przy głównym wejściu do kościoła. Dodatkowo w Niedzielę Bożego Miłosierdzia można było nabyć płyty i książki dotyczące życia i posługi misyjnej Heleny Kmieć.

Helena Agnieszka Kmieć urodziła się 9 lutego 1991 roku w Krakowie. Pochodziła z Libiąża. W 1998 roku rozpoczęła edukację w Szkole Podstawowej Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu. Tam też uczęszczała do Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego, ale tylko przez rok, gdyż po pierwszej klasie liceum wyjechała na dwuletnie stypendium do Wielkiej Brytanii do Leweston School w Sherborne. Szkołę ukończyła w 2009 roku i w październiku rozpoczęła studia na Politechnice Śląskiej na kierunku inżynieria i technologia chemiczna prowadzonym w języku angielskim. Po obronieniu dyplomu magistra inżyniera w 2014 roku rozpoczęła pracę w zupełnie innej branży – jako stewardessa w liniach lotniczych.

W szkolnych czasach odnosiła sporo sukcesów artystycznych. Brała udział w wielu konkursach recytatorskich, w których niejednokrotnie udawało się jej odnosić mniejsze i większe sukcesy. Występowanie na scenie nie skończyło się wraz z ukończeniem szkoły. Będąc już na studiach, rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach, w klasie śpiewu solowego mgr Joanny Wojnowskiej. Podczas czteroletniej nauki w tej szkole wielokrotnie stawała na scenie z okazji różnych koncertów i przedstawień, z których najważniejszym był recital dyplomowy wieńczący naukę w tej szkole. Śpiew był bardzo mocno obecny w jej życiu, na stałe śpiewała w scholi Duszpasterstwa Akademickiego w Gliwicach oraz w różnych innych projektach.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img