Ogłoszenia duszpasterskie – 24.04.2022 r. – II Niedziela Wielkanocna

Nowości

Autor

24.04.2022 r.
II Niedziela Wielkanocna

W naszych modlitwach polecajmy naród Ukraiński prosząc o pokój.

 1. Dziś – Święto Bożego Miłosierdzia;
  • początek wystawy plenerowej Helena KmiećOna pięknie żyła. Pod koniec Mszy świętych będzie krótkie wspomnienie o misjonarce. Będą także rozprowadzane kasety i książki dotyczące życia i posługi misyjnej Heleny Kmieć;
  • po Mszach św. Szkoła Katolicka oraz szkolne koło Caritas organizują także kiermasz ciast przed kościołem, a po Mszy św. o godz. 1300 montaż słowno-muzyczny poświęcony tematowi Dobro – serdecznie zapraszamy;
  • o godz. 1000 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców;
  • o godz. 1500 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – dziękczynienie za na­wiedzenie rodzin przez Obraz Je­zusa Miłosiernego, za codzienną Go­dzinę Miłosierdzia – naznaczoną Koronką do Bożego Miłosierdzia i przeżywaniem Najświętszej Eucha­rystii.
  • dziś rozpoczynają się obchody związane z trwającym Kongresem Eucharystycznym, który przeżywany będzie w parafiach całej diecezji. Jego zwieńczenie będzie w Sandomierzu – 26 czerwca Mszą św. pod przewodnictwem kard. Gerharda Mullera. Rozpoczęcie Kongresu w naszym dekanacie, dziś o godz. 18o0 Mszą św. w parafii Chrystusa Króla. Zakończenie Kongresu 5 maja w parafii OO. Dominikanów. W naszej parafii uroczystości Kongresowe rozpoczną się 3 maja o godz. 1630. Już teraz serdecznie zapraszam do licznego udziału i uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Grafik adoracji podczas parafialnej stacji Kongresowej, prowadzonej w Kaplicy Wieczystej Adoracji, będzie umieszczony na stronie internetowej parafii oraz podany w ogłoszeniach.
 1. Jutro – święto św. Marka, Ewangelisty – dzień modlitw o urodzaje;
  • od 1600 do 17o0 spowiedź dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania oraz ich świadków i najbliższych z rodzin;
  • dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca od godz. 1630 do 1730 w sali KIK-u;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
  • o 1600 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, podczas której młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania. Serdecznie dziękujemy rodzicom młodzieży za dar ołtarza przeznaczony na monstrancję z racji Kongresu Eucharystycznego;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej.
 1. W środę o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W czwartekparafialny dzień modlitwy o jedność.
 1. W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. Jest to dzień modlitwy w intencji duchowieństwa polskiego pomordowanego w czasie II wojny światowej.
 1. W sobotę wspomnienie św. Piusa V, papieża;
  • w sandomierskim Seminarium Dzień otwartej furty – początek o godz. 1000. Organizujemy wyjazd autokarowy z naszej parafii. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Wyjazd o 900, koszt 5 zł.
 1. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Wielkanocna;
  • z racji zakończonego Tygodnia Miłosierdzia, który w tym roku przeżywany jest pod hasłem Dzień Dobra, organizowana będzie zbiórka do puszek na rzecz placówek Caritas, które pomagają rodzinom oraz dzieciom, a obecnie również uchodźcom z Ukrainy i migrantom;
  • święto św. Józefa, Rzemieślnika – rozpoczniemy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej;
  • o 1615 początek nabożeństw majowych i zmiana tajemnic różańcowych;
  • nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1700, dla starszych i młodzieży po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630. Majówki przy kapliczkach o 1930 – harmonogram będzie wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w czwartek w świetlicy od godz. 1600 do 1800.
 1. Świetlica Środowiskowa działająca przy naszej parafii organizuję kolonię letnią do Zakopanego w dniach od 23 do 29 lipca. Zapisy i dodatkowe informację w Świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1800.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą rodzice młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania. Serdecznie również dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 41.
  • jutro – blok nr 45.
  • w środę – blok nr 47.
  • w czwartek – blok nr 49.
  • w piątek – blok nr 51.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 53.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img