Ogłoszenia duszpasterskie – 6.02.2022 r. – V Niedziela Zwykła

6.02.2022 r.
V Niedziela Zwykła

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni.

1. Dziś – V Niedziela Zwykła;
    • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. W czasie ferii nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 1115 w dolnym kościele. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 1130.
  1. Do naszej parafii został skierowany na praktykę duszpasterską Diakon Adrian TRYBULSKI. Praktyka duszpasterska obejmie okres od 7 lutego do 7 maja 2022 roku.
  1. We wtorek wspomnienie św. Józefiny Bakhita,
  1. W środę o 1700 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji.
  1. W piątek – wspomnienie NMP z Lourdes – w 1993 roku święty Jan Paweł II ogłosił ten dzień Międzynarodowym Dniem Chorych;
    • Diecezjalny Dzień Chorych – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza w Kaplicy Domu Pomocy Społecznej „u Aniołów” w Jeżowem o 12o0 ;
    • w tym dniu Hospicjum przy ul. Dąbrówki świętuje 21-lecie swego istnienia. Nabożeństwo modlitewne w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii:

– o godz. 9o0 w Hospicjum przy ul. Dąbrówki;

– o godz. 800 przy kościele;

– o godz. 900 w Domu Matki Teresy;

– o godz. 1800 w kościele dla wszystkich;

• o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej.
  1. W przyszłą niedzielę – VI Niedziela Zwykła;
    • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
    • o 1630 Nieszpory;
    • różaniec w intencji Ojczyzny w Kaplicy adoracyjnej o  2030.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy Jana Matejki 16 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim którzy w czwartek pomagali przy zmianie dekoracji świątecznej.
  1. Przy okazji składania rocznych PIT-ów można skorzystać z przekazania 1% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Serdecznie zachęcamy do złożenia tego daru, abyśmy mogli kontynuować prace przy rozpoczętym dziele, które będzie przeznaczone dla osób potrzebujących opieki paliatywno-hospicyjnej.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja:
    • jutro – blok nr 4, kl. 1 i 2.
    • w środę – blok nr 4, kl. 3 i 4.
    • w czwartek – blok nr 5, kl. 1 i 2.
    • w sobotę – blok nr 6, kl. 1 i 2.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 6, kl. 3 i 4.
  1. W następną niedzielę o 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo i opiekę Maki Najświętszej.