Ogłoszenia duszpasterskie – 6.01.2024 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Nowości

Autor

 1. Dziś – obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, która ukazuje nam Chrystusa objawiającego się narodom pogańskim. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby misji. Msze św. jak w niedziele; na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzać kadzidło i kredę a zebrane ofiary przeznaczone są również na misje;
  • na Mszę św. o 1000 zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzinami oraz młodzież gimnazjalną przygotowującą się do sakramentu bierzmowania;
  • Orszak Trzech Króli – po Mszy św. o godz. 1000 włączymy się w Królewski Pochód na Rynek Miasta. Kolor zielony będzie towarzyszył wszystkim uczestnikom naszej parafii. Na Rynku Miasta, będzie wspólne kolędowanie i radosne uwielbianie nowonarodzonego;
  • na Mszę św. o 1130 zapraszamy dzieci z naszego przedszkola i dzieci wraz z rodzicami które uczestniczą w ciągu roku we Mszy św. o godz. 1115. Wraz tymi dziećmi będzie wspólne kolędowanie, a po zakończonej Mszy św. odbędzie się losowanie szczególnej nagrody.
 1. Jutro – Niedziela Chrztu Pańskiego;
  • parafialny dzień dziękczynienia za Sakrament Chrztu św., za rodziców i chrzestnych, za włączenie do Rodziny Kościoła i za skarb wiary świętej;
  • kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia – tradycyjnie zaś pozostawiamy w kościołach choinki i szopki oraz śpiewamy kolędy podczas Mszy świętych aż do święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego;
  • o 1130 Msza św. i spotkanie opłatkowe ministrantów i scholii wraz z rodzicami;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
  • trwa czas wizyt duszpasterskich oraz spotkań kolędowych:

– w dni powszednie od godz. 1530, a w soboty od godz. 900; na czas wizyty prosimy o przygotowanie Księgi Pisma Świętego oraz wody święconej lub do poświęcenia;

– mieszkańców przewidzianych do spotkania kolędowego serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program wizyty duszpaster­skiej i spotkań kolędowych dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest wywieszony na drzwiach kościoła.

 1. Rycerze Kolumba zapraszają na XXV Konkurs Kolęd „Serbinowska Kolęda”, który odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024 roku w naszej parafii. Szczegóły na stronie internetowej www.rycerzekolumba.tbg.net.pl.
 2. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na modlitwę w intencji powołań z 14 na 15 stycznia. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img