Ogłoszenia duszpasterskie – 5.03.2023 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730

 1. Dziś – II Niedziela Wielkiego Postu – zwana „Ad Gentes” – jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność – przy wyjściu z kościoła jest prowadzona zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom w Afryce;
  • modlitwa w intencji Biskupa seniora Edwarda Frankowskiego z okazji kolejnej rocznicy sakry;
  • po Mszy św. o 1300 spotkanie w ramach cyklu katechez kursu przedmałżeńskiego – zapraszamy szczególnie te pary narzeczonych, które od kwietnia br. planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 2);
  • od 1 marca Bractwo Św. Józefa prowadzi modlitwy przed uroczystością św. Józefa, w kaplicy Wieczystej Adoracji po Mszy św. o godz. 1800 ;
  • w sobotę reprezentacja naszych ministrantów uczestniczyła w rejonowym turnieju piłki nożnej – gratulujemy im uczestnictwa i zajęcia ….. miejsca.
 1. We wtorek wspomnienie św. męczennic Perpetuy i Felicyty;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środę – wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika;
  • 1800 Msza św. w intencji kobiet. Prosić będziemy Boga, aby w każdym narodzie i w każdej kulturze szanowano godność wszystkich kobiet. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • od dnia 8 marca (środa) w naszej diecezji przeżywać będziemy Jubileusz 800 – lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka. Tego dnia o 1700 we Włostowie Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz odprawi Mszę św. inaugurującą jubileusz. Zachęcamy do udziału w tych obchodach.
 1. W czwartek – wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy;
  • dzień modlitwy za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
  • o godz. 1700 spotkanie dla ministrantów.
 1. W piątekstacyjna Droga Krzyżowa w parafii Miłosierdzia Bożego – początek o godz. 1730Kościół ożywiany obecnością Chrystusa – tarnobrzeska modlitwa do Bożego Miłosierdzia za chorych i cierpiących
 1. W sobotę odbędzie się Wieczór Uwielbienia – Msza święta o godz. 1800 w górnym kościele, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia.
 1. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Wielkiego Postu;
  • po Mszy św. o 1300 kolejne spotkanie w ramach cyklu katechez kursu przedmałżeńskiego;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 3).
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 24, mieszkania 1-22.
  • jutro – blok nr 24, mieszkania 23-44.
  • we wtorek – blok nr 24, mieszkania 45-66.
  • w czwartek – blok nr 27.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Topolowej i ul. Klonowej. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W dniach 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się wyjazd wypoczynkowy do Zakopanego dla rodziców ministrantów i scholii parafialnej. Szczegóły i zapisy u ks. Rafała.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1,5% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w środy w świetlicy od 1600 do 1800.
 1. Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu ogłasza zapisy na rok szkolny 2022/2023 dzieci z rocznika 2016. Zapisy są prowadzone od 6 marca w systemie elektronicznym. Wydrukowany i podpisany przez rodziców wniosek należy składać w sekretariacie szkoły w godz. od 730 do 1500. Szczegółowe informacje na afiszach i w sekretariacie szkoły.
 1. W Katolickim Przedszkolu oraz Niepublicznym Żłobku „Nazaret” również rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub żłobka dostępne są na stronie internetowej oraz w przedszkolu przy ul. Konstytucji 3 Maja 11.
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Pamiętamy o chorych, cierpiących.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img