Ogłoszenia duszpasterskie – 31.10.2021 r. – Uroczystość poświęcenia kościoła

Nowości

Autor

31.10.2021 r.
Uroczystość poświęcenia kościoła

 1. Dziś – obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Dziękujmy Bogu za dar tej świątyni oraz za wszystkich jej Dobroczyńców, zmarłych i żywych, którzy poprzez składane ofiary przyczyniali się i nadal się przyczyniają do ubogacania i upiększania naszego kościoła.
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe.
 1. Jutro – Uroczystość Wszystkich Świętych – w tym dniu wspominamy tych, którzy cieszą się udziałem w chwale Bożej; liturgia przypomina o naszym powołaniu do szczęśliwego życia wiecznego razem z Chrystusem Zmartwychwstałym, prawda o naszym zmartwychwstaniu niech nas mobilizuje do modlitewnej pomocy tym, którzy zakończyli już czas ziemskiej wędrówki;
  • na cmentarzu w Sobowie: Msze św. o 1000 odpustowa i o godz. 1400 za wszystkich wiernych zmarłych. Do 8 listopada na cmentarzu w Sobowie będzie sprawowana codziennie Msza św. w dni powszedniegodz. 1100, w niedzielę o 1400;
  • grafik nabożeństw różańcowych za zmarłych od 2 listopada jest wywieszony na drzwiach kościoła i dotarł do naszych mieszkań w liście Otwarte Serca. Kartki na których można wpisywać imiona znajdują się na stoliku za ławkami i na stoliku przy wejściu do Kaplicy adoracyjnej. Można je składać w kopertach w wyznaczonym dniu do koszyczka.
  • Penitencjaria Apostolska przypomina że w bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Dekret podano osobno.
 1. We wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;
  • Msze św. jak w święto, czyli o 630, 800, 1000, 1500 i o 1800. Modlitwa wypominkowa po Msze św. o godz. 1800;
  • na cmentarzu w Sobowie Msza św. o 1100 i procesja po cmentarzu.
 1. W środę wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika;
  • o 1700 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
  • o 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą wypominkową;
  • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W I Czwartek Miesiąca – wspomnienie św. Karola Boromeusza;
  • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
 1. W I Piątek Miesiąca o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1630 spowiedź;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 1830 w dolnym kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej.
  • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
 1. W I Sobotę Miesiąca o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
  • od 900 odwiedziny chorych – kapłani odwiedzą tylko tych którzy będą sobie życzyli otwierając swoje mieszkania;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą wypominkową.
 1. W przyszłą niedzielę XXXII Niedziela Zwykła;
  • o 1500 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 11, kl. 3 i 4.
  • jutro – blok nr 11, kl. 5 i 6.
  • we wtorek – blok nr 13, kl. 1 i 2.
  • w środę – blok nr 13, kl. 3 i 4.
  • w czwartek – blok nr 13, kl. 5 i 6.
  • w piątek – blok nr 14, kl. 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 14, kl. 3 i 4.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Bolesława Chrobrego od nr 1 do 49. Prosimy o podjęcie dyżuru we wtorek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Trwają prace przy remoncie wieży kościelnej. Wyłączony jest jeden pas schodów głównych.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
 1. Bóg zapłać za zaangażowanie w prace prowadzone przy kościele i ofiary składane na potrzeby parafialne.
 1. Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Niech obecność Wszystkich Świętych prowadzi nas do świetości.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img