Ogłoszenia duszpasterskie – 3.09.2023 r. – XXII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieli by rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 6, możliwy jest także kontakt telefoniczny (511-413-002) bądź mailowy.
 1. DziśXXII Niedziela ZwykłaXVI Dni Kard. Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej informacje na plakacie;
  • o 1115 Msza św. dla dzieci i błogosławieństwo tornistrów;
  • o 1615 Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic;
  • ostatnia Msza św. o 1830;
  • wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.
 1. Jutro – o 800 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10;
  • o 1000 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej i Liceum Katolickiego;
  • o godz. 1500 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci z Katolickiego Przedszkola – serdecznie zapraszamy rodziców wraz dziećmi, które będą chodziły do naszego przedszkola we wszystkich grup wiekowych;
  • 1800 Msza św. na rozpoczęcie roku duszpasterskiego w parafii.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty;
  • o 700 Msza św. odpustowa w kaplicy św. Matki Teresy przy ul. Zwierzynieckiej 22a;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środę o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny;
  • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W I Czwartek Miesiąca wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika;
  • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o godz. 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o 1600 w sali parafialnej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. Zapraszamy także kandydatów i chłopców chcących poszerzyć grono Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami.
  • o godz. 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego.
 1. W piątek święto Narodzenia NMP – w klasztorze OO Dominikanów Msza św. odpustowa z racji kolejnej rocznicy koronacji obrazu M. B. Dzikowskiej o godz. 1800, Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii zostaną odprawione świąteczne nieszpory
 1. W sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy – parafialna pielgrzymka połączona ze Szkołą Katolicką do Sulisławic – wyjście pieszo o  730. Msza św. w Sanktuarium o godz. 1200, koszt uczestnictwa ok. 25 zł – opłata za prom oraz powrót autokarami. Biegowa (start o 900), rowerowa (start o 1000) od OO. Dominikanów;
 1. W przyszłą niedzielę – XXIII Niedziela Zwykła beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej koło Łańcuta. Wydarzenie będzie transmitowane przez TVP, prosimy łączyć się duchowo z pielgrzymami z naszej diecezji i parafii obecnymi na miejscu Uroczystości. Wyjazd na beatyfikację dla tych którzy się zapisali o 530 spod kościoła św. Barbary. Koszt uczestnictwa ok. 30 zł. Było zamówionych 50 biletów i mamy już pełny stan;
  • 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • modlitwa Bractwa Wieczystej Adoracji.
 1. Dnia 7  i 8 września w Sanktuarium Matki Bożej  w Janowie Lubelskim oraz Sulisławicach odbędą  się Uroczystości odpustowe, bliższe informacje dotyczące tych uroczystości można znaleźć na stronach internetowych parafii.
 1. Dnia 16 września organizowana jest III Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Szczegóły na plakacie.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 10a.
  • jutro – blok nr 11, klatki 1 i 2.
  • we wtorek – blok nr 11, klatki 3 i 4.
  • W środę – blok nr 11, klatki 5 i 6.
  • w czwartek – blok nr 13, klatki 1 i 2.
  • w sobotę – blok nr 13, klatki 3 i 4.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 35 i 39. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże dary i łaski.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img