Wystawa poświęcona św. Maksymilianowi Kolbe

Nowości

Autor

Z okazji Dnia Papieskiego Klub Inteligencji Katolickiej przygotował wystawę poświęconą św. Maksymilianowi Kolbe, którą można oglądać w kościele. Wystawa nawiązuje do 40. rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbe, której dokonał Jan Paweł II – 10 października 1982 r. na placu św. Piotra w Rzymie.

XXII Dzień Papieski obchodzony będzie w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie 16 października 2022 pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img