Ogłoszenia duszpasterskie – 27.11.2022 r. – I Niedziela Adwentu

Nowości

Autor

27.11.2022 r.
I Niedziela Adwentu

 1. DziśI Niedziela Adwentu – rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, które będzie miało miejsce przy końcu dziejów. Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o  600, dla dzieci o godz. 1800, natomiast w niedziele o godz. 600 Msza św. z I Niedzieli Adwentu;
  • poświęcenie opłatków na stół Wigilijny. W naszej parafii poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii od dziś przez cały Adwent, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie. Podajemy tę informację, ponieważ zdarzały się wypadki, że nieupoważnione przez parafię osoby w imieniu parafii rozprowadzały opłatki. Informujemy więc, że w parafii Serbinów poświęcone opłatki rozprowadzane są tylko w kościele – zakrystii;
   • 1500 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami;
  • w Kaplicy Adoracyjnej trwają „33 dniowe rekolekcje z Maryją” zapraszamy codziennie o  2030;
  • Roraty dla dzieci w dniach: 28,29 i 30 listopada będą odprawiane w dolnym kościele o 1800 .
 1. Jutro dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca.
 1. We wtorek o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum.
 1. W środę wspomnienie św. Andrzeja Apostoła;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z wypominkami;
  • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W I czwartek miesiąca parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o godz. 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o godz. 1700 w sali parafialnej spotkanie dla ministrantów, a po Mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów;
  • o godz. 1800 Msza św. Roratnia dla dzieci w górnym kościele wraz z uczestnictwem Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
 1. W I piątek miesiąca o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1300 odwiedziny chorych, których zwykle odwiedza Ks. Michał;
  • od godz. 1700 spowiedź;
  • o godz. 1800 Msza św. Roratnia dla dzieci, wraz z uczestnictwem Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.
 1. W I Sobotę Miesiąca – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
  • o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Adoracyjnej;
  • od 900 odwiedziny chorych.
 1. W przyszłą niedzielę – II Niedziela Adwentu; dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek;
  • o godz. 600 Msza św. z II Niedzieli Adwentu;
  • o 1000 Msza św. dla dzieci z klas 3 – poświecenie medalików – zapraszamy całymi rodzinami;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
  • wspomnienie św. Barbary.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja 6. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Bolesława Prusa:
  • dziś – blok nr 2, kl. 1 i 2.
  • jutro – blok nr 2, kl. 3 i 4.
  • we wtorek – blok nr 2, kl. 5 i 6.
  • w czwartek – blok nr 2, kl. 7 i 8.
  • w piątek – blok nr 4, kl. 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 4, kl. 3 i 4.
 1. Wszystkim zaangażowanym w prowa­dzone prace przy parafii i Hospicjum Paliatywnym w Miechocinie składamy – Bóg zapłać.
 1. Ogłaszamy 2 konkursy adwentowe: regulaminy konkursów znajdują się na stronie parafialnej.
  • pierwszy polega na wykonanie najpiękniejszego lampionu adwentowego w formie przestrzennej. Technika wykonania i użyte materiały według pomysłu twórcy. Prace można składać do 11 grudnia, a 18 grudnia w niedzielę, na Mszy o godz. 1115 rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzców.
  • drugi konkurs dla dzieci i młodzieży naszej parafii dotyczy wykonania szopki Bożonarodzeniowej. Prace również wykonujemy własną techniką i składamy je do zakrystii do 11 grudnia. Podobnie jak konkurs na lampion adwentowy, rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 18 grudnia na Mszy dziecięcej.
  • przy wyjściu z kościoła przez okres Adwentu sprzedawane będą stroiki adwentowe wraz ze świecą Caritasu, żłobki z Dzieciątkiem Jezus oraz zdrapki adwentowe z zadaniami na każdy dzień adwentu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zimowisko dla ministrantów i scholki;
  • wczoraj nasi ministranci brali udział w Dekanalnym Turnieju Piłkarskim – gratulujemy ministrantom zajęcia 2 miejsca, lektorom młodszym 1 miejsca i awansu do etapu rejonowego, zaś lektorzy starsi zajęli 3 miejsce.
 1. Rycerze Kolumba zachęcają do wzięcia udziału w akcji Paczka dla maluszka. Jest to adwentowa akcja, której adresatami są instytucje: domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Zbierane są płyny, proszki do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Dary można przynosić na zaplecze kościoła.
 1. Zachęcamy do oglądania Duchowego Przewodnika, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 1. Parafie Łoniów i Cholewiana Góra w dniach od 26 czerwca do 7 lipca 2023 roku organizują pielgrzymkę do Macedonii – Grecji śladami św. Matki Teresy i św. Pawła. Szczegółowe informacje u Ks. Rafała.
 1. Dzisiaj w kościele św. Barbary o godz. 1700 odbędzie się Charytatywny Koncert Pieśni Liturgicznych dla 6 letniej Mai Watracz – wystąpi Chór Parafialny Soli Deo z Tarnowskiej Woli – serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję niesienia pomocy choremu dziecku.
 1. Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego przeżycia czasu Adwentu – udziału w Roratach, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img