Ogłoszenia duszpasterskie – 25.07.2021 r. – XVII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

25.07.2021 r.
XVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś święto św. Jakuba Apostoła;
  • z racji przypadającego również wspomnienia św. Krzysztofa – modlitwą wdzięczności otoczymy Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza oraz Księży Krzysztofów posługujących w naszej parafii;
  • za wstawiennictwem św. Krzysztofa modlimy się za użytkowników dróg o bezpieczne podróżowanie dla wszystkich, po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławieni kierowcy i ich pojazdy uczestnicząc w Akcji św. Krzysztof, zebrane przy tej okazji środki będą wsparciem dla misjonarzy;
  • o 1630 Nieszpory niedzielne.
 1. Jutro – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMPz tej okazji modlitwą będziemy obejmowali wszystkich rodziców i starszych;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. W środę o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa wspólnoty rodzin Wielodzietnych.
 1. W czwartekwspomnienie św. Marty;
  • o 1500 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum;
  • rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Przemienienia Pańskiego;
  • o godz. 1900 w kościele św. Barbary kolejny koncert w ramach XXIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
 1. W sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
 1. W przyszłą niedzielę – XVIII Niedziela Zwykła
  • przed nami kolejny miesiąc sierpień, który wpisał się w historię Polski wieloma wielkimi wydarzeniami narodowymi; jest to także miesiąc trzeźwości – prośmy o potrzebne łaski dla nas i dla wszystkich Polaków, abyśmy ten czas mogli przeżyć godnie i owocnie; na ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest Parafialna Księga Trzeźwości – można wpisać tam swoje posta­nowienie;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Matejki:
  • dziś – blok nr 2 kl. 3 i 4.
  • jutro blok nr 2 kl. 5 i 6.
  • we wtorek – blok nr 2 – klatki 7 i 8.
  • w środę – blok nr 3.
  • w czwartek – blok nr 4.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 5 – klatki 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy ul. E. Kwiatkowskiego z bloków 3,3a i 13. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w prace prowadzone przy kościele jak również za ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
 1. Tegoroczna XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pielgrzymka, ma odbyć się w formie “sztafetowej” tzn. każdego dnia inna grupa dojeżdża na szlak i pielgrzymuje do tronu Matki Bożej, po czym wraca do domu. Grupa św. Barbary będzie pielgrzymować 11 sierpnia z Dąbrowna do Olsztyna. Każdy kandydat na pielgrzymkę wypełnia formularz zgłoszeniowy oraz ankietę dotyczącą zdrowia, wypełnione dokumenty należy złożyć u przewodnika grupy. Grupa św. Barbary pielgrzymuje w dniu 11. sierpnia (tj. środa). Zapisy do 1 sierpnia i wszelkie informacje u ks. Piotra Wilka (tel. 782 967 932). Spotkanie organizacyjne w Parafii św. Barbary 8 sierpnia o godz. . 1900
 1. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img